Jak ponownie tapicerować skórzaną kanapę i jak wypełnić poduszki przed naprawą?

Z biegiem czasu kanapa ugina się i nie jest już tak wygodna jak kiedyś, szczególnie w miejscu, w którym siedziałeś. W wielu przypadkach można ją ponownie tapicerować, aby siedzisko było gęstsze. Naprawa polegająca na ponownym tapicerowaniu skórzanej kanapy będzie zależeć głównie od przyczyny ugięcia. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest więc sprawdzenie mebla, aby sprawdzić, czy problem dotyczy poduszek, ramy, pękniętych listew lub sprężyn.

Aby mieć pewność, że problem rzeczywiście dotyczy poduszek, należy przyjrzeć się wnętrzu kanapy. Przeanalizuj konstrukcję pod kątem pęknięć w ramie, a jeśli są jakieś uszkodzenia, to rozważ naprawy przed wypchaniem, wypełnieniem skórzanych poduszek. Wnętrze poduszki składa się zazwyczaj z pianki otoczonej tkaniną wełnianą, poliestrową lub bawełnianą. Aby zmienić wypełnienie, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz zamek błyskawiczny, aby usunąć zużytą wyściółkę.
  2. Weź pod uwagę wymiary poduszki, aby dowiedzieć się, ile wypełnienia należy użyć.
  3. Wytnij dwie warstwy wypełnienia, aby dopasować je do rozmiaru poduszki.
  4. Umieść wyściółkę na miejscu i zamknij poduszkę.

Jaki rodzaj wyściółki powinienem wybrać?

Istnieją dwa rodzaje tapicerki skórzanych kanap i sof: twarda i miękka. W przypadku twardej tapicerki będziesz zapadać się mniej głęboko niż w przypadku miękkiej tapicerki. Ta ostatnia będzie nieco mniej wygodna niż miękka tapicerka. Pokrowiec powinien być ciasno naciągnięty na obicie i dopasowany do jego konturów. Zapobiega to powstawaniu zagnieceń na powierzchni skórzanej kanapy. W przypadku miękkiej tapicerki pokrowiec unosi się nieco bardziej na powierzchni, ale nie powinien pozostawiać żadnych szczelin wewnątrz. Wraz ze wzrostem użytkowania sofy, pokrycie obu rodzajów tapicerki rozciąga się, więc nigdy nie można całkowicie uniknąć zagnieceń. Kanapa zużywa się po latach użytkowania, dlatego należy pamiętać o regularnej konserwacji skórzanej kanapy.

Tkaniny tapicerskie są dostępne w sklepach dla majsterkowiczów lub w Internecie.

Jeśli tkanina obiciowa jest dobra, ale pianka jest wgnieciona, kruszy się lub nie jest już tak twarda, nadszedł czas na nowe wypełnienie. Nie zaniedbuj jakości i ilości pianki, aby zapewnić dłuższą żywotność swojej kanapy. Wybierz minimalną gęstość 35 kg/m3 dla siedziska i 26-30 kg/m3 dla podłokietników i oparcia. Najlepsza opcja: pianka z etykietą "High Resilience", zapewniająca komfort i trwałość. Po wypełnieniu poduszek, wygładź je, aby usunąć wszelkie nierówności i nadać im harmonijny wygląd. Dodatkowa wskazówka: wypierz poszewki poduszek przed ich wypełnieniem.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby zapobiec zapadaniu się sofy, najrozsądniej jest zainwestować w dobry produkt zaraz po jego zakupie. Istnieje jednak kilka praktycznych wskazówek, które warto znać i stosować, aby przedłużyć żywotność sofy:

Aby opóźnić spłaszczanie się poduszek, należy wyrobić sobie nawyk ich regularnego przewracania. Jeśli wszystkie poduszki są tego samego rozmiaru, warto od czasu do czasu zamieniać je miejscami. Pozwoli to uniknąć ich nadmiernego zużycia w jednym miejscu, zwłaszcza jeśli zawsze siedzisz po tej samej stronie.

Rama kanapy nie jest ramą trampoliny. Dobrym pomysłem jest wyjaśnienie dzieciom, że nie powinny na niej skakać, aby uniknąć złamania ramy.

Po kilku godzinach siedzenia na poduszkach należy postukać w nie płaską stroną dłoni. Spowoduje to ponowne wprowadzenie powietrza do pianki i zapobiegnie jej zbrylaniu.

Tapicerowanie, wypełnianie poduszek skórzanej kanapy jest łatwe do wykonania, o ile poduszki siedziska i oparcia można otworzyć. Jeśli tak nie jest, musisz przejść przez proces szycia, który jest zupełnie inny.

Add a comment