Pranie imitacji skóry/ eco skóry/ sztucznej skóry

Jak prać imitację skóry/ eco skórę/ sztuczną skórę?

Pranie imitacji skóry jest zarówno łatwe, jak i delikatne. Aby uniknąć uszkodzenia materiału, należy czyścić go tylko raz lub dwa razy w roku. Wynika to z faktu, że imitacja skóry źle znosi wilgoć, która wysusza ją i czyni bardziej kruchą.

Pranie imitacji skóry wymaga cierpliwości i delikatności. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie materiału miękką ściereczką.

Następnie umyj imitację skóry, nie pocierając zbyt mocno, środkiem do czyszczenia lub szamponem (dedykowanym do stosowania na skórze). Użyj miękkiej szczotki z jedwabnym włosiem. Absolutnie nie należy używać szamponu do włosów, ale produktu przeznaczonego specjalnie do imitacji skóry.

Aby imitacja skóry była jeszcze bardziej odporna, należy zastosować impregnację. Jeśli kolor jest lekko wyblakły, można nałożyć warstwę balsamu, aby wydobyć połysk.

Jakie produkty i akcesoria są potrzebne do prania imitacji skóry?

Sztuczną skórę należy myć środkiem lub szamponem, który nie niszczy jej struktury. Należy wybierać produkty przeznaczone wyłącznie do imitacji skóry. Użyj szczotki z włosiem lub ściereczki z mikrofibry, aby delikatnie wypolerować materiał. Nie używaj żadnych produktów, które nie są przeznaczone specjalnie do skóry lub imitacji skóry!

Pranie imitacji skóry to drobiazgowa czynność. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, wezwij profesjonalistę!

Add a comment