Usuwanie plam z długopisu ze skóry

Czy twoja skórzana sofa ma paskudną plamę z długopisu? Czy zostawiłeś ślad długopisu na skórzanej torbie? Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących atramentów i sposobów usuwania długopisów ze skóry. Niezależnie od sytuacji, istnieją rozwiązania dla usunięcia plamy z długopisu ze skóry. Używając odpowiednich produktów, można pozbyć się tej nieestetycznej plamy w mgnieniu oka.

Przed podjęciem decyzji radzimy jednak wypróbować produkt na mniej widocznej części skóry, aby ograniczyć ewentualne uszkodzenia. Aby usunąć ślady tuszu ze skóry, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  1. Najpierw wykonaj test za pomocą wacika nasączonego produktem.
  2. Nie używaj szmatki, ponieważ może ona rozprzestrzenić plamę.
  3. Użyj odplamiacza odpowiedniego dla skóry
  4. Odżyw skórę balsamem nawilżającym
  5. Zastosuj lakier 

Należy jednak pamiętać, że tusze, długopisowe lub inne, nie mogą być łatwo usunięte. Przechodzą one przez zabezpieczenie (lakier) i kończą na farbie. Mając to na uwadze, musisz być w stanie oddzielić dwa kolory, które się zmieszały.

Aby zilustrować trudność usunięcia śladu długopisu, oto mały przykład: czarny długopis został umieszczony na białej skórzanej sofie i pozostawił ślad. Kiedy próbujemy go usunąć, otrzymujemy niebieskawy ślad. W rzeczywistości usunęliśmy górną warstwę śladu, a druga warstwa zmieszała się z kolorem bazowym, białym kolorem skóry. Jak udaje się zachować białe pigmenty po jednej stronie i wydobyć czarne pigmenty po drugiej? To niemożliwe, ponieważ tworzą one teraz jeden, niebiesko-szary pigment.

Atrament czy tusz można usunąć ze skóry tylko wtedy, gdy jest ona nowa lub niedawno była odpowiednio pielęgnowana. Oznacza to albo bardzo odporny lakier, albo lekką warstwę wosku (tłustą barierę). Dodaj do tego fakt, że musisz go natychmiast usunąć, aby nie dać mu czasu na penetrację. Jest to jedyny moment, w którym można usunąć atrament ze skóry.

Usuwanie plam z długopisu ze skóry: błędy, których należy unikać

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek produktu zalecamy przeprowadzenie testu na mniej widocznej części skóry. Jest to niezbędne, aby upewnić się, że skóra dobrze toleruje odplamiacz.

Wystarczy użyć wacika nasączonego produktem i nanieść go na ukryty fragment, taki jak wewnętrzna strona rękawa kurtki lub dno torebki.
Jeśli zauważysz zmianę w wyglądzie skóry lub jeśli znajdziesz kolor na waciku, przerwij czyszczenie, usuń jak najwięcej produktu i wybierz inny odplamiacz. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci na każdym kroku, więc zadzwoń do nas, jeśli potrzebujesz porady.

Innym błędem, którego należy unikać, jest używanie szmatki. Aby uniknąć dalszych plam, lepiej użyć wacików. Aby wyczyścić plamę z atramentu, należy ją wklepać, ale nie pocierać. Pamiętaj również, aby regularnie wymieniać wacik, gdy tylko się zabrudzi.
Wreszcie, odradzamy stosowanie acetonu do usuwania plam z długopisu ze skóry. Aceton ma tendencję do zdzierania skóry, co spowoduje uszkodzenie skórzanej torby, kurtki lub sofy bardziej niż cokolwiek innego.

Plama z atramentu usunięta: czas na pielęgnację skóry

Gdy plama z długopisu zniknie ze skóry, zalecamy usunięcie wszelkich pozostałości odplamiacza. W tym celu można użyć produktu nawilżającego, takiego jak mleczko do skóry. Zapobiegnie to dalszemu działaniu odplamiacza na skórę, zapobiegając w ten sposób jej uszkodzeniu. Następnie zaleca się zabezpieczenie skóry środkiem chroniącym przed plamami lub impregnatem.
Niektóre plamy z atramentu czy tuszu wymagają zabarwienia skóry po czyszczeniu. W tym celu zalecamy naniesienie farby do skóry w tym samym kolorze. Po wyschnięciu można nałożyć lakier.

Należy również unikać alkoholu, białego octu, proszku do szorowania i innych "starych sztuczek", ponieważ mogą one jedynie uszkodzić powierzchnię skóry. Alkohol rozpuści środek utrwalający i sprawi, że skóra będzie przepuszczalna dla plam. Stanie się ona podatna na uszkodzenia. Upewnij się więc, że masz pod ręką środek do czyszczenia skóry, aby móc szybko poradzić sobie z plamami z atramentu lub innymi plamami.

Add a comment