Usuwanie plamy z imitacji skóry/ eco skóry/ sztucznej skóry

Czy skóra ekologiczna została poplamiona? W zależności od substancji, która spowodowała plamę, konieczne może być dokładne czyszczenie. Jednakże, usunięcie plamy z imitacji skóry wymaga delikatnego podejścia. Jak więc się za to zabrać? Aby zachować swój ulubiony przedmiot ze sztucznej skóry jak najdłużej, musisz o niego dbać. Gdy tylko pojawi się plama, musisz zareagować, aby nie zaimpregnować plamy i nie zrobić jej trudną do usunięcia. Najlepszym sposobem na to jest użycie specjalnych produktów i akcesoriów do usuwania plam ze sztucznej skóry. Dzięki szybkiej reakcji koszt będzie niższy, a czyszczenie znacznie prostsze. Zaleca się jednak odpowiednią pielęgnację imitacji skóry, aby zachować jej trwałość, a przede wszystkim łatwiej usuwać plamy. Imitacja skóry to tkanina, do której przyklejona jest folia z tworzywa sztucznego, która może przybierać różne kształty: gładkie, ziarniste, wszelkiego rodzaju imitacje zwierząt i wszystkie rodzaje kolorów. Jej właściwości hydrofobowe muszą być zachowane, tj. musi być ona tak wodoodporna, jak to tylko możliwe. Jeśli materiał nie jest konserwowany, staje się porowaty, a zatem podatny na plamy.

Jakiej metody należy użyć do usunięcia plamy z imitacji skóry?

Podobnie jak skóra, imitacji skóry nie można myć żadnymi środkami na bazie wody. Może to spowodować uszkodzenia, które trudno będzie naprawić. Dlatego też imitacja skóry powinna być czyszczona odpowiednimi produktami i tylko 2 lub 3 razy w roku.

Istnieje kilka etapów odczepiania imitacji skóry:

  1. Zacznij od szamponu do skóry lub środka do czyszczenia (używamy tych samych produktów do skóry ekologicznej, co do skóry) i miękkiej szmatki. Unikaj używania gąbki ściernej, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie imitacji skóry, a nie jej wyczyszczenie! Ponadto pociągnięcia powinny być lekkie i okrężne. Zbyt mocne pocieranie imitacji skóry grozi uszkodzeniem jej wierzchniej warstwy ochronnej (wykonanej z tworzywa sztucznego). Następnie osusz materiał inną miękką ściereczką, aby usunąć wszelkie pozostałości produktu i przywrócić połysk skórze ekologicznej.
  2. Jeśli zwykłe czyszczenie nie wystarczy, trzeba przejść do kolejnego etapu. Jeśli plama nie chce zejść i osadziła się w plastikowej folii, pozostaje tylko jedno rozwiązanie: malowanie.
  3. Zacznij od usunięcia folii, aby była porowata i gotowa na przyjęcie koloru. Aby to zrobić, użyj naszego odtłuszczającego środka do usuwania wierzchniej warstwy.
  4. Następnie nałóż resicolor, zrobimy kolor na miarę lub wybierzemy kolor z naszej karty kolorów. Nakładamy go cienko w dwóch lub trzech warstwach, odczekując około 30 minut między każdą warstwą.
  5. Użyj Fixasoft, łatwego w użyciu lakieru ochronnego w aerozolu, nakładanego w dwóch lub trzech cienkich warstwach w odstępie 15 minut między każdą warstwą.

Jeśli zastosujesz się do tych kilku wskazówek, plamy na ubraniach, meblach, torbach lub akcesoriach ze sztucznej skóry znikną. Pozostanie miękkie, błyszczące wykończenie!

Add a comment