Zmiękcz skórę za pomocą środka do zmiękczania skóry

Skóra jest żywym materiałem, narażonym na różne stresy codziennego życia. Jeśli nie dbasz o nią regularnie, stopniowo traci swoje właściwości, wysycha i pęka. Regularne stosowanie środka do zmiękczania skóry pozwoli zachować jej pierwotną elastyczność i gładkość.

Środki zmiękczające skórę

Częstotliwość dbać o swoją sofę, krzesło, kurtkę lub buty różnią się w zależności od przedmiotu, stopnia użytkowania i wykończenia skóry.

1 - Mleczko do skóry będzie Twoim sprzymierzeńcem w walce z upływem czasu i wysuszeniem spowodowanym przez słońce i ogrzewanie w Twoim domu. Ten zmiękczacz do skóry jest idealny do pielęgnacji skóry, odżywiając ją głęboko i sprawiając, że staje się bardziej elastyczna i giętka. Może być stosowany do mebli, ubrań i galanterii skórzanej, sprawiając, że skóra staje się wygodniejsza i bardziej odporna. Przed jego zastosowaniem skóra musi być czysta, więc w zależności od wykończenia przedmiotu można użyć środka do czyszczenia skór, szamponu do skór lub środka czyszczącego do skór anilinowych.

Nałóż mleczko lub szampon na skórę, wykonując okrężne ruchy, a następnie wypoleruj skórę miękką szmatką. Stosować dwa razy w roku.

2 - Olej: do bardzo suchej skóry, zapobiega wysychaniu, nie zatyka porów. Ten środek do zmiękczania skóry głęboko odżywia, nawadnia i zmiękcza skórę, idealny do bardzo suchych, zdesperowanych przypadków. Przed nałożeniem na powierzchnię zalecamy przeprowadzenie testu na ukrytym obszarze, aby sprawdzić, czy olej nie wchłania się zbyt szybko i nie plami skóry (tylko w przypadku etui anilinowych). Za pomocą szmatki lub pędzla rozprowadź równomiernie cienką warstwę (powtarzaj co 12 godzin przez dwa do trzech dni w najbardziej suchych przypadkach), pozostaw na 24 godziny po ostatniej aplikacji, a następnie wypoleruj miękką, niestrzępiącą się szmatką. Olej jest szczególnie odpowiedni do grubej skóry.

3 - Pasta do butów nawilża i upiększa skórę, nadając jej satynowe wykończenie, jedwabistość w dotyku i ochronę galanterii skórzanej, odzieży i obuwia. Jest to środek zmiękczający skórę, który może być stosowany do pielęgnacji tych przedmiotów, odżywiając skórę na co dzień. Jeśli skóra jest sucha, lepiej jest użyć bogatszego kremu, który wniknie głębiej. Nakładać okrężnymi ruchami za pomocą szmatki lub pędzla. Nie przeciążać. Pozostawić do wyschnięcia na 5 minut, a następnie wypolerować skórę. Ten produkt jest dostępny w wersji bezbarwnej w kategorii środków do pielęgnacji skóry i w wersji barwionej w kategorii barwników do skóry.

4 - Wosk do skóry jest głównie produktem do pielęgnacji mebli. Działa jako warstwa ochronna na skórze, ale może być również stosowany jako środek zmiękczający skórę, jeśli skóra nie jest zbyt sucha. Nawilża, zmiękcza i chroni. Przetrzeć czyszczoną powierzchnię lekko wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz. Przed użyciem wstrząsnąć butelką, a następnie opróżnić do pojemnika. Nakładać za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki, bez przeciążania. To normalne, że kolor skóry rozjaśnia się po nałożeniu wosku, ale efekt ten znika całkowicie po wyschnięciu. Pozostaw wosk do wyschnięcia na kilka minut, a następnie wypoleruj powierzchnie.

Postaraliśmy się przedstawić przegląd różnych produktów, których można użyć do zmiękczenia skóry. Łatwo zauważyć, że w zależności od przedmiotu i/lub jego stanu, dostępnych jest kilka rozwiązań. Pomimo tego, co możesz przeczytać w Internecie, musisz zdać sobie sprawę, że przepisy z przeszłości nie są już prawdziwe. Produkcja skóry uległa zmianie, a stare produkty, takie jak olej z racic wołowych, już nie istnieją, ponieważ nie wolno nam już używać tego materiału. Mleko dla niemowląt jedynie natłuszcza powierzchnię skóry, ale nie ma żadnego pozytywnego wpływu na skórę. Radzimy skontaktować się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub nie jesteś pewien, który produkt wybrać.

Add a comment