Czyszczenie kurtki ze sztucznej skóry

Sztuczna skóra to materiał, który wygląda dokładnie jak skóra. A przy tym wymaga tyle samo uwagi, co prawdziwa skóra! Ponadto, aby utrzymać kurtkę ze sztucznej skóry w idealnym stanie, ważne jest, aby używać odpowiednich produktów i wykonywać odpowiednie czynności w celu jej czyszczenia. Podobnie jak w przypadku czyszczenia odzieży skórzanej, w przypadku czyszczenia imitacji skóry należy przestrzegać pewnych kroków i zapewnić aby Twoja kurtka wyglądała jak nowa:

  1. Nie szoruj kurtki szorstką gąbką
  2. Nie używaj środków chemicznych
  3. Czyść specjalną sztuczną skórą mydło
  4. Zabezpiecz swoją kurtkę ze sztucznej skóry za pomocą odpowiedniego produktu

Co to jest sztuczna skóra?

Wygląda jak skóra, ale tak nie pachnie! Sztuczna skóra to tak naprawdę materiał syntetyczny, często miękki i przyjemny w dotyku. Sztuczna skóra występuje pod różnymi nazwami, takimi jak syntetyczna, PCV czy poliuretan. Delikatna kurtka ze sztucznej skóry wymaga starannej konserwacji, aby zachować swój pierwotny stan przez wiele lat.

 

Czyszczenie kurtki ze sztucznej skóry

Nawet jeśli nie zalecamy tej metody, wiedz, że jest całkowicie możliwe wyczyszczenie kurtki ze sztucznej skóry poprzez proste włożenie jej do pralki! W takim przypadku zdecyduj się na delikatne pranie w temperaturze maksymalnie 30 stopni i unikaj wirowania w pralce. Lepiej odwirować ręcznie przed powieszeniem kurtki na wieszaku, ale nigdy na słońcu.

Jednakże, aby uniknąć wypadków, zalecamy ręczne czyszczenie kurtki ze sztucznej skóry. Aby to zrobić, wystarczy specjalne mydło do czyszczenia skóry i szczoteczka z miękkim włosiem. Pierz kurtkę ze sztucznej skóry, nie naciskając zbyt mocno, najlepiej wykonując okrężne ruchy. Następnie osusz miękką szmatką.

 

Plama na kurtce ze sztucznej skóry: co mam zrobić?

Gdy tylko zauważysz plamę na kurtce ze sztucznej skóry, wyczyść ją natychmiast, aby zapobiec utknięciu w tkaninie. Zwłaszcza jeśli imitacja jest biała. W tym celu należy użyć odrobiny wody i łagodnego lub specjalnego mydła ze sztucznej skóry i delikatnie przetrzeć plamę miękką szmatką, szczoteczką z włosiem lub miękką gąbką. Jeśli jest to plama z atramentu lub uporczywa plama, możesz dodać do szmatki odrobinę alkoholu. Po nałożeniu usuń wszelkie ślady, aby uniknąć ewentualnych odbarwień.

 

Jakich produktów należy unikać podczas czyszczenia kurtki ze sztucznej skóry?

Jeśli chcesz utrzymać kurtkę ze sztucznej skóry w dobrym stanie, nie zalecamy stosowania niektórych produktów, takich jak gąbki ścierne, spraye przeciwkurzowe, wybielacze, proszki do szorowania, a nawet produkty do szyb. Produkty te są zbyt agresywne dla delikatnego materiału, jakim jest imitacja skóry, i mogą uszkodzić kurtkę, odsłaniając plamy, ślady, a nawet pęknięcia. Zawsze wybieraj odpowiednie produkty lub delikatne mydła o neutralnym pH, które pozwolą zachować połysk i piękno Twojej kurtki.

Add a comment