Czyszczenie lepkiej skórzanej kierownicy

Uwielbiamy skórzaną kierownicę w samochodzie. Jeśli jednak zbyt mocno się z nią obchodzisz, może stać się lepka. A to nie jest przyjemne dla kierowcy. Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia skóry samochodowej bezpiecznie i wydajnie:

  1. Zacznij od użycia specjalnego odplamiacza do skóry
  2. Usunąć wszelkie pozostałości produktu
  3. Nałóż środek do czyszczenia skóry za pomocą specjalnej szczotki do skóry
  4. Odżyw skórę kierownicy za pomocą środka nawilżającego
  5. Na koniec wypoleruj kierownicę

Potrzebujesz wskazówek dotyczących czyszczenia skóry? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i pożegnaj się z lepkimi kierownicami!

Metoda i produkty do czyszczenia lepkiej skórzanej kierownicy

Skórzane kierownice są stale pocierane przez dłonie. Z czasem kierownica zapycha się brudem i sebum, a nawet może się do niej przykleić. Jeśli skórzana kierownica staje się lepka, należy zapewnić jej specjalną pielęgnację za pomocą specjalnie dostosowanych produktów.

Pierwszym krokiem w czyszczeniu skórzanej kierownicy jest usunięcie lepkości. Zalecamy użycie specjalnego środka do usuwania plam ze skóry. Należy uważać, aby produkt nie dostał się na deskę rozdzielczą lub otaczające ją tworzywa sztuczne. Po nałożeniu odplamiacza i usunięciu jego nadmiaru można przejść do etapu czyszczenia.

W tym celu zalecamy użycie specjalnej szczotki do skóry z jedwabnym włosiem i środka do czyszczenia skóry. Aplikacja jest prosta: nałóż niewielką ilość produktu na szczotkę, a następnie delikatnie pocieraj kierownicę lekkimi okrężnymi ruchami. Dzięki temu skórzana kierownica będzie czysta i doskonale odtłuszczona.

Teraz, gdy skórzana kierownica jest idealnie czysta, zalecamy jej pielęgnację poprzez odżywienie. Użyj specjalnego środka nawilżającego do skóry, aby przywrócić jej elastyczność i piękno. Na koniec wypoleruj kierownicę, aby nadać jej nowy, piękny wygląd.

Dlaczego warto czyścić skórzaną kierownicę?

Skóra samochodowa to specjalna skóra składająca się z wielu produktów. Została zaprojektowana tak, aby była odporna na tarcie i wilgoć. Jednak w wyniku zmian klimatycznych i wielokrotnego użytkowania skóra kierownicy może stać się krucha. Dlatego zalecamy regularne czyszczenie, aby zapobiec jej blaknięciu, wysychaniu lub pękaniu. Podobnie jak skórzane siedzenia w samochodzie muszą być czyszczone co miesiąc, skórzana kierownica powinna być czyszczona tak często, jak to możliwe. Przy regularnej pielęgnacji skórzana kierownica będzie służyć przez wiele lat.

Ile razy w roku należy czyścić skórzaną kierownicę?

Skóra to materiał, który wymaga specjalnej pielęgnacji i konserwacji. Nie ma w tym żadnej tajemnicy: im częściej czyścisz swoją skórzaną kierownicę, tym mniej będzie ona zabrudzona i tym dłużej pozostanie w doskonałym stanie! Najlepiej byłoby czyścić ją co miesiąc. Jeśli nie jest to możliwe, zalecamy czyszczenie cztery razy w roku.

Add a comment