Czyszczenie zamszowego fotela

Zamsz jest szczególnie popularnym materiałem w salonach. Dzięki aksamitnej fakturze i miękkości w dotyku, idealnie nadaje się na fotel, w którym będziesz uwielbiać siedzieć. Zamsz jest jednak delikatnym materiałem, który wymaga regularnej konserwacji i specjalnej pielęgnacji, aby zachować aksamitną teksturę. Oto nasze wskazówki dotyczące czyszczenia zamszowego fotela:

  1. Do czyszczenia zamszowego fotela należy używać specjalnego środka do czyszczenia zamszu.
  2. Użyj szczotki z włosiem, aby usunąć zanieczyszczenia.
  3. Impregnuj fotel zamszowy chroni go przed plamami i wodą.

Jeśli chodzi o czyszczenie mebli skórzanych, jest kilka rzeczy, które należy zrobić i kilka produktów, których należy użyć. Twój zamszowy fotel również zasługuje na pełną uwagę.

Czyszczenie zamszowego fotela

Aby zamszowy fotel wyglądał jak nowy, zalecamy jego regularne czyszczenie. Okruchy i kurz można usunąć poprzez odkurzanie. Upewnij się, że zawsze używasz dołączonej dyszy i nie naciskasz zbyt mocno. Aby skutecznie wyczyścić zamszowy fotel, zalecamy delikatne szorowanie go szczotką z włosiem, która nie uszkodzi delikatnego zamszu. Na koniec użyj specjalnego środka do czyszczenia zamszu. Produkt ten, specjalnie dostosowany do materiału, dokładnie wyczyści fotel, przywracając mu połysk i ożywiając jego kolor. Aby uniknąć uszkodzenia zamszu, odradzamy stosowanie chemicznych środków czyszczących. Produkty te są zbyt agresywne dla zamszu i istnieje ryzyko, że na fotelu pojawią się duże błyszczące ślady.

Przywrócić zamszowemu fotelowi aksamitny wygląd z pierwszego dnia?

Jeśli Twój zamszowy fotel stracił swój pierwotny aksamitny wygląd, nic straconego! Przywrócenie mu miękkiej tekstury jest całkowicie możliwe dzięki odpowiedniej pielęgnacji i właściwym produktom. Zacznij od wyczyszczenia zamszowego fotela, postępując zgodnie z naszymi poradami powyżej. Pozostaw do dokładnego wyschnięcia. Gdy zamszowy fotel całkowicie wyschnie, posyp go odrobiną talku. Pozostaw na kilka godzin lub nawet na całą noc. Następnie delikatnie wyszczotkuj zamszowy fotel szczotką z włosia. Twój zamszowy fotel będzie miękki jak nowy!

Jak usunąć plamy z zamszowego fotela?

Pomimo wszystkich środków ostrożności, plamy mogą czasami pojawić się na zamszowym fotelu. Nie panikuj, nie jest trudno je usunąć, o ile używasz odpowiednich produktów. Jeśli znajdziesz plamę na zamszowym fotelu, zalecamy użycie specjalnego środka do czyszczenia zamszu. Nałóż produkt bezpośrednio na plamę, a następnie delikatnie pocieraj. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno. 

Chronisz swój zamszowy fotel?

Oprócz regularnego czyszczenia, dobrym pomysłem jest ochrona zamszowego fotela przed uszkodzeniami zewnętrznymi (woda, płyny, atrament, tłuszcz itp.). Aby to zrobić, wystarczy nałożyć środek impregnujący przeznaczony specjalnie do zamszu. Celem tego utrwalacza jest zapobieganie osadzaniu się plam i brudu.

Add a comment