Jak nabłyszcza się buty?

Aby przywrócić butom blask, warto regularnie je nabłyszczać. Oto różne kroki, które należy wykonać, aby dobrą pielęgnację obuwia.

  1. Zacznij od wzięcia szczotki z miękkim włosiem, małej szmatki lub ściereczki z mikrofibry, środka do czyszczenia skóry i pasty do butów, neutralnej lub kolorowej, w zależności od butów, które mają być wypolerowane. Wybierz neutralną pastę do butów, aby zachować parę butów, których kolor nie został zmieniony.
  2. Użyj suchej szmatki, bez użycia jakichkolwiek produktów, aby usunąć cały kurz z buta. Jeśli są bardzo brudne, użyj zużytej szczoteczki do zębów, aby delikatnie wyszorować skórę. Pozwoli to skutecznie wyczyścić szwy dookoła.
  3. Po odkurzeniu i przetarciu butów wyczyść je środkiem czyszczącym Alta Cuir. Ten środek czyszczący przygotuje skórę do nałożenia pasty do butów i zapewni jej lepszą trwałość.
  4. Nadszedł etap woskowania. Użyj odpowiedniego produktu z optymalną ochroną. Pasta do butów nawilży i upiększy skórzaną powierzchnię butów. Ochroni je i nada im bardziej satynowe wykończenie. Wybierz cienką warstwę pasty do butów. Jeśli zdecydujesz się na dwie warstwy, nie zapomnij wypolerować butów pomiędzy nimi.
  5. Po odczekaniu około dziesięciu minut możesz nadać butom ostateczny połysk. Ta prosta sztuczka sprawi, że buty będą błyszczeć jeszcze bardziej. Włącz suszarkę do włosów w tym samym czasie, gdy polerujesz buty. Rozgrzana skóra będzie błyszczeć jeszcze łatwiej.

Dlaczego należy czyścić buty przed ich wypolerowaniem?

Polerowanie butów jest więcej niż wskazane, gdy są one czyste. Ważne jest, aby usunąć starą pastę do butów, zanieczyszczenia pochodzące z błota, smoły i brudu, które z czasem osadzają się między podeszwą a skórą oraz na powierzchni buta.

Dlatego zaleca się wyczyszczenie butów przed ich wypolerowaniem, aby uniknąć przedostania się zanieczyszczeń do skóry. Ta metoda pozwoli również nowej paście do butów nadać jej połysk i elastyczność. Bardziej miękka i jedwabista pasta do butów będzie jeszcze bardziej skuteczna. Nie wahaj się i odkryj produkty Alta Cuir.

Dlaczego ważne jest regularne czyszczenie butów?

Skóra ma tendencję do wysychania i niszczenia się. Aby uniknąć pęknięć lub rozdarć szwów lub nici, należy pamiętać o regularnym polerowaniu butów. Zawsze używaj miękkiej szmatki lub szczotki i nakładaj produkt, który pasuje do koloru butów, niezależnie od tego, czy skóra jest czarna czy brązowa. Zawsze należy to robić po wyczyszczeniu plam.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby ogólnie dbać o podeszwy i buty. Podeszwy utrzymują stopy w miejscu przez cały dzień. Dbanie o połysk butów, polerowanie ich, nakładanie glazury lub wosku na brązową lub czarną skórę to sposób na rozpieszczanie stóp. Regularna pielęgnacja, stosowanie odpowiedniego produktu we właściwym czasie, to świetny sposób na zapewnienie sobie dobrego samopoczucia. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i stosuj je regularnie, aby uzyskać najlepszy efekt! Jak poczuć się lepiej dzięki wysokiej jakości butom? Zastosuj nasze wskazówki dotyczące plam, nabłyszczania, polerowania, woskowania i pielęgnacji nici. Zaopatrz się w szczotkę!

Add a comment