Jak naprawić pękniętą skórę?

Skóra jest obecna w naszych domach od bardzo dawna. Może stanowić pokrycie foteli, poduszek, butów, a nawet podnóżków. Aby o nią dbać i cieszyć się nią przez wiele lat, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do naprawy skóry w skórzanych meblach.

W tym artykule omówimy różne problemy związane z pękniętą skórą, dlaczego pęka, jak to się dzieje i co można zrobić, aby ją naprawić. Przede wszystkim, jeśli skóra pęka, w 80% przypadków dzieje się tak dlatego, że wysycha. W miarę wysychania skóra traci grubość i staje się krucha, a suchość powoduje naprężenia koloru i lakieru, które ostatecznie powodują pękanie skóry. Pęknięcia w skórze są początkowo związane z degradacją lakieru i koloru, które ostatecznie odpadają, po czym zaczynają pojawiać się pęknięcia w żyłach skóry. Kiedy skóra pęka, jest już za późno, aby po prostu nałożyć nowy kolor.

Pęknięcia będą musiały zostać wypełnione, a następnie nastąpi faza barwienia. Pierwszym krokiem jest jednak powstrzymanie wysychania skóry. Jak wspomnieliśmy wcześniej, skóra pęka, ponieważ wysycha, a jak mówimy naszym klientom każdego dnia, wypełnianie pęknięć w skórze i farbowanie jej jest równoznaczne z maskowaniem problemu. Problem polega na tym, że skóra wysycha, więc należy zapobiec jej szybkiemu wysychaniu, nawilżając ją, a następnie naprawiając uszkodzenia.

Jaką metodę należy zastosować w przypadku pękniętej skóry?

Powiedzielibyśmy, że jest tylko jedna, niezależnie od wykończenia skóry, anilinowa, półanilinowa lub pigmentowana. Krótkie przypomnienie, abyś nie musiał przeszukiwać strony: skóra anilinowa to skóra wykonana na bazie barwnika (niektórzy mówią, że skóra roślinna), kolor jest marmurkowy, skóra jest bardzo elastyczna, jak fotel klubowy. Wykończenie pigmentowe to warstwa jednolitego koloru nałożona na skórę, która jest następnie chroniona bezbarwnym lakierem. To bardzo wytrzymałe wykończenie można znaleźć na skórach samochodowych, sofach i wielu innych przedmiotach. Wykończenie półanilinowe jest mieszanką dwóch poprzednich wykończeń. Składa się z warstwy w jednolitym kolorze, na którą nakładany jest kolorowy lakier. W przypadku pękniętej skóry półanilinowej wykrycie pęknięcia jest dość proste: gdy lakier jest zabarwiony i zaczyna się łuszczyć, widać jaśniejszą plamę, która często jest mylona z plamą ze skóry.

Przygotuj powierzchnię pękniętej skóry do naprawy:

  1. Oczyść powierzchnię środkiem do czyszczenia skóry. Jeśli nawilżasz brudną skórę, wpuszczasz do niej zanieczyszczenia, które w końcu ją uszkodzą, na przykład: nie zaszywasz rany bez jej zdezynfekowania.
  2. Nawilżaj skórę za pomocą kremu lub balsamu do skóry. Również w tym przypadku nie używaj mleczka dla niemowląt, oleju z nóg wołu ani żadnego innego dziwnego produktu, nie chronisz się przed słońcem oliwą z oliwek, a mimo to jest to olej, w naszym zawodzie jest tak samo, skóra jest zamknięta, musisz dodać środki penetrujące do kremu, aby mógł działać dogłębnie. Nawilżanie musi być wykonywane przez kilka dni (5-6) i zawsze cienką warstwą. Skóra nie wyschnie w ciągu jednego dnia, ale też nie odzyska elastyczności i wytrzymałości w ciągu jednego dnia.
  3. Radzimy odczekać przed przejściem do fazy naprawy. Przez tyle dni należy stosować mleczko do skóry. Uwaga: nie nakładaj mydła pomiędzy kolejnymi warstwami mleczka. Mleczko powoli rozprowadza się po skórze, dlatego trwa to tak długo.
  4. Naprawa pęknięć. Wadą jest to, że rezultatem będzie jednolity kolor, niezależnie od wykończenia, i trudno będzie wykonać marmurkowanie, nie jest to niemożliwe, ale skomplikowane. Skontaktuj się z nami pod numerem 0553678243, jeśli tak jest, będzie łatwiej.

Naprawa pękniętej skóry:

  1. Nasze mleczko do skóry składa się z kilku wosków, z których jeden jest dość gęsty i pozostaje na powierzchni, więc musi zostać usunięty, jeśli chcesz, aby produkty dobrze przylegały. Nie martw się, ten produkt nie wysuszy skóry, jest bardzo lotny, więc usunie pierwszą warstwę (pozostałe 4, tak, używamy 5 różnych olejów) pozostaną w skórze.
  2. Używając szpachli "magic Alta", wypełnij pęknięcia w skórze za pomocą szpachli. Zalecamy lekkie zabarwienie szpachli farbą do skóry, ponieważ poprawi to pozostałe etapy i efekt końcowy. Produkt ten traci swoją grubość w miarę wysychania i będzie musiał być nakładany kilka razy, aby całkowicie wypełnić pęknięcie (pęknięcia). Po wyschnięciu produkt pozostaje elastyczny i ciepły w dotyku.
  3. Po wypełnieniu pęknięć skóry należy zaizolować kit żywicą. Szpachlówka jest bardzo porowata, więc jeśli zapomnisz o tym kroku, skończysz z matowym wykończeniem w miejscu nałożenia szpachlówki. Żywica służy również do wzmocnienia struktury skóry!
  4. Nałóż podkład, upewniając się, że nakładasz go tylko na obszary, które nie zostały pokryte szpachlą i żywicą! Podkład umożliwi następnie nałożenie farby do skóry na całą skórę, nadając jej jednolity kolor.
  5. Pokoloruj skórę farbą do skóry, nakładając ją cienką warstwą (2 lub 3 przejścia z około 20 minutami schnięcia między każdą warstwą).
  6. Utrwal kolor bezbarwnym lakierem, który ochroni twoją pracę i skórę, ponownie nakładając cienką warstwę (2 lub 3 przejścia z około 20 minutami schnięcia między każdą warstwą).

Dlaczego warto naprawiać pękniętą skórę?

Myślimy, że dzięki naszym poprzednim wyjaśnieniom zrozumiałeś już, dlaczego należy naprawiać pęknięcia w skórze, ale dla tych z was, którzy trochę się spóźnili, chodzi o to, aby uniknąć rozprzestrzeniania się problemu na całą skórę. Jeśli nie powstrzymasz problemu, skóra pęknie, naprężenia będą coraz silniejsze i skóra się rozerwie (jeśli jesteś na tym etapie, odwiedź naszą stronę na ten temat). Po osiągnięciu etapu rozdarcia, naprawa skóry jest znacznie bardziej skomplikowana. Podsumowując, naprawa pękniętej skóry oznacza unikanie wyrzucania sofy, fotela samochodowego lub innego skórzanego przedmiotu do kosza. Czasami lepiej jest przedłużyć żywotność skóry, aby zachować autentyczność przedmiotu.

Teraz już wiesz, jak naprawić popękaną skórę! Odczekaj 12 godzin przed użyciem danej skóry i około 3 lub 4 miesięcy przed użyciem produktu do konserwacji. Nie ma wątpliwości, że teraz będziesz w stanie odpowiednio dbać o swoją skórę!

Odkryj nasze produkty do naprawy skóry  ZOBACZ

Add a comment