Naprawa podartej skórzanej kanapy

Kanapy należy pielęgnować kilka razy w roku, aby zachować ich miękkość i elastyczność. Skóra pigmentowana powinna być pielęgnowana co najmniej co 6 miesięcy, aby zachować wszystkie jej właściwości. Jeśli skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, należy ją pielęgnować co 4 miesiące. Bez pielęgnacji skóra może twardnieć, pękać i rozdzielać się. Aby lepiej zrozumieć, jak naprawić skórzaną sofę możesz zapoznać się ze stroną, którą poświęciliśmy temu tematowi.

Naprawa rozdartej skórzanej kanapy wymaga tylko kilku prostych kroków, aby przedłużyć jej żywotność. Wykonaj poniższe kroki, aby ją naprawić:

  1. Oczyść i odtłuść naprawianą część/obszar
  2. W przypadku dużego rozdarcia, należy podłożyć kawałek włókniny pod skórzaną powierzchnię po obu stronach otworu, łącząc klejem krawędzie rozdarcia tak blisko, jak to możliwe.
  3. Umieścić obciążnik na 15 minut w celu związania kleju między włókniną a naprawianą skórą.
  4. Nałożyć szpachlę lub kolorową żywicę.
  5. Nałożyć kilka warstw produktu
  6. Wyrównać powierzchnię papierem
  7. Nałożyć lakier

Rozdarta skóra musi zostać szybko naprawiona, aby zniszczenia nie stały się zbyt rozległe. Jeśli rozdarta skóra zostanie pozostawiona bez opieki, zwłaszcza w obszarze siedziska, które jest narażony na naprężenia i ciągnięcie, należy działać szybko, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu skóry na kanapie.

W naszym sklepie internetowym z artykułami do skóry znajdziesz również wszystkie produkty potrzebne do pielęgnacji kanapy ze sztucznej skóry/ imitacji skóry/ eco skóry. Sztuczna skóra ma specyficzne potrzeby, które należy zrozumieć i pielęgnować odpowiednimi produktami. W ten sposób zachowasz jakość i przedłużysz żywotność swojej skórzanej kanapy i foteli.

Szczegóły naprawy skórzanej kanapy

Aby pomóc w naprawie skórzanej kanapy, trzeba mieć odpowiedni sprzęt i wiedzieć, jakie kroki należy podjąć.

Postępując zgodnie z naszymi radami i korzystając z naszych produktów, można szybko pozbyć się dziur dowolnej wielkości. Masz także szeroki wybór zestawów do naprawy / renowacji skóry. 

Zasada działania proponowanych przez nas napraw jest prosta. Należy wypełnić rozdarcie produktem naprawczym. Może to być szpachla, klej lub żywica. Jedną lub kilkoma warstwami wypełnia się szczelinę, a następnie usuwa nadmiar i szlifuje powierzchnię bardzo miękkim papierem, aby nie było wyczuwalnej szorstkości. Następnie należy zastosować spray utrwalający, który pomoże utrzymać naprawę i pigmentację.

Proces naprawy dostosowany do rozdarcia w kanapie

W zależności od rozmiaru rozdarcia należy postępować w inny sposób. Jeśli rozcięcie lub rozdarcie jest małe, mniejsze niż około 5 cm, nie będzie konieczne umieszczanie kawałka włókniny pod powierzchnią skóry. Jeśli jednak rozdarcie jest bardziej złożone i utworzyło strzępy, które można podnieść, aby wsunąć kawałek włókniny, lepiej jest umieścić takie wzmocnienie pod spodem. Zapewni to optymalną naprawę. W przypadku krótkich rozdarć, pasty naprawcze, kleje lub żywice wystarczą do wzmocnienia struktury, jeśli zostaną prawidłowo zastosowane.

Naprawa skórzanej kanapy po zadrapaniu przez kota

Kocie zadrapania to dobrze znany problem na skórzanych kanapach. Od kociąt, które nie potrafią się wspinać, po koty, które zaznaczają swoje terytorium, nasze meble często płacą za to wysoką cenę. Aby naprawić te mniej lub bardziej poważne ślady, mamy żywicę naprawczą, która wypełni te małe zadrapania. Znajdziesz tu zarówno bezbarwną, jak i kolorową żywicę naprawczą.

Istnieje mała sztuczka, która czasami działa cuda na powtarzających się przestępców, których nie można odciągnąć od kanapy, którą uwielbiają drapać. Możesz umieścić mały wacik lub szmatkę nasączoną olejkiem eterycznym tuż pod sofą, jak najbliżej miejsca, które lubią. Silny zapach olejku będzie im przeszkadzał, a czasami to powstrzyma ich od drapania.

Jeśli potrzebujesz całej gamy produktów do renowacji i naprawy skórzanej i imitującej skórę kanapy, w naszym sklepie internetowym znajdziesz zestawy do konserwacji, renowacji i naprawy. Dzięki temu będziesz mieć wszystkie materiały potrzebne do naprawy skórzanej kanapy w jednym zamówieniu.

Add a comment