Jak naprawić rozpadającą się sofę ze sztucznej skóry?

Meble ze skóry syntetycznej / eco skóry są wielkim hitem. Oprócz tego, że dodają stylu wnętrzu, nie wymagają zbyt skomplikowanej konserwacji i są stosunkowo niedrogie. Jednak długotrwałe użytkowanie może odbić się na materiale. Nie wiesz, jak naprawić kanapę ze sztucznej skóry? Gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki uszkodzenia, nie czekaj z renowacją, naprawą. Zapobiegnie to pogłębianiu się uszkodzeń i powstawaniu większych pęknięć lub szczelin, a nawet dziur. Zapewniamy, że uszkodzoną imitację skóry można odnowić za pomocą odpowiednich produktów i akcesoriów. Oto wszystkie nasze porady.

Skóra syntetyczna: definicja

Skóra syntetyczna, eco skóra, skaj lub imitacja skóry składa się z tkaniny, na którą nałożono folię z tworzywa sztucznego. Pokrycie to oferuje szeroką gamę tekstur i kolorów: gładkie, ziarniste, imitujące skórę zwierzęcą itp. Chociaż materiał jest solidny, należy o niego dbać, aby nie stał się porowaty.

Dlaczego kanapa z eco skóry/ imitacji skóry, skaju się kruszy i łuszczy?

Istnieje wiele powodów, dla których sofa ze skaju może się kruszyć: zużycie, tarcie, nadmierna ekspozycja na słońce, wilgoć, zmiany temperatury, niewłaściwe traktowanie i stosowanie zbyt agresywnych produktów. Można wtedy zaobserwować odklejanie się małych kawałków. Jest to spowodowane wysychaniem warstwy folii z tworzywa sztucznego. Nawet jeśli warstwa ta jest osłabiona, nie należy wyrzucać mebli, ponieważ ich naprawa jest w pełni możliwa.

Nasze wskazówki dotyczące renowacji rozpadającej się kanapy ze sztucznej skóry/ eco skóry/ imitacji skóry

Sprawdź swoje meble, aby zobaczyć zakres uszkodzeń. Poszukaj obszarów, w których powierzchnia jest mniej gładka i gdzie widać łuszczenie lub pękanie. Upewnij się, że miejsce uszkodzenia jest dostępne, aby ułatwić renowację w odpowiednim czasie. Jeśli oparcia i siedziska mebli są zdejmowane, nie wahaj się ich odłączyć. To znacznie ułatwi pracę.

1. Czyszczenie kanapy ze skaju/ eco skóry/ imitacji skóry

  • Wyczyść kanapę ze skaju, najpierw odkurzając ją odkurzaczem z dyszą ochronną lub miękką ściereczką;
  • Nałożyć środek do czyszczenia skóry i delikatnie wcierać okrężnymi ruchami za pomocą szczotki z miękkim włosiem;
  • Usuń nadmiar produktu i pozostaw do wyschnięcia.

2. Naprawa sofy z łuszczącej się skóry syntetycznej

  • Wypełnij uszkodzony obszar żywicą lub szpachlą
  • Usuń nadmiar produktu naprawczego;
  • Gdy materiał wyschnie, delikatnie przeszlifuj papierem;
  • Powtarzaj, aż uzyskasz gładką powierzchnię.

3. Malowanie: kluczowy etap renowacji kanapy ze sztucznej skóry

Naprawa rozpadającej się sofy ze skóry syntetycznej zawsze wiąże się z malowaniem. Jeśli potrzebujesz konkretnego koloru i nie możesz go znaleźć na stronie, skontaktuj się z nami - możemy wykonać go na miarę.

Tu znajdziesz farbę do eco skóry.

4. Chroń powierzchnię, aby przedłużyć jej żywotność

  • Zastosuj utrwalacz, aby utrzymać pigmenty na miejscu, ujednolicić gładkość i chronić powierzchnię przed agresją zewnętrzną;
  • Należy pamiętać, że wymagane jest co najmniej 6 godzin suszenia na powietrzu. Nie siadaj na nim w tym czasie, ponieważ zminimalizuje to efekty naprawy. Ważne jest, aby przestrzegać tego czasu, aby nie usunąć produktu ochronnego z podłoża.

Używanie odpowiednich produktów do naprawy uszkodzonej kanapy ze sztucznej skóry

Odkryj produkty Alta Cuir potrzebne do naprawy i regeneracji rozpadającej się sofy ze sztucznej skóry. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić je w zestawach, czy pojedynczo, upewnij się, że wziąłeś wymagane ilości. Niezbędne informacje znajdziesz w opisie każdego z naszych produktów. Pomogą ci one łatwo się odnaleźć. Będziesz mieć cały potrzebny sprzęt i kompletną metodologię przeprowadzania operacji. Teraz możesz cieszyć się elastyczną, wytrzymałą skórą syntetyczną!

Konserwacja eco skóry/ imitacji skóry w celu przedłużenia jej żywotności

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swoich mebli ze skaju, nie ma magicznej formuły: musisz je regularnie konserwować. Aby to zrobić, możesz użyć środka czyszczącego i produktu do impregnacji.

Teraz znasz już wszystkie wskazówki dotyczące naprawy rozpadającej się kanapy ze sztucznej skóry. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami, aby zapewnić optymalną renowację. Nie wiesz, który produkt wybrać? Nie wahaj się z nami skontaktować. Chętnie udzielimy Ci fachowej porady, aby Ci pomóc.

Add a comment