Naprawa sztucznej skóry

Naprawa sztucznej skóry

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Naprawa sztucznej skóry"

Technika Alta Cuir do naprawy pękniętej sofy z imitacji skóry

Naprawa rozdartej sofy ze sztucznej skóry

Jak naprawić rozpadającą się sofę ze sztucznej skóry?

Naprawa kocich zadrapań na skórze lub imitacji skóry

Naprawa pękniętej imitacji skóry

Naprawa imitacji skóry w zaledwie 4 krokach

Imitacja skóry, znana również jako skaj lub skóra syntetyczna, to ciekawa alternatywa dla skóry. Czasami trudno jest odróżnić materiał organiczny od jego plastikowego odpowiednika. Choć całkowicie sztuczna, powłoka wymaga szczególnej troski, by zachować gładki i lśniący wygląd. Możliwe jest jednak jej zniszczenie. Często jest to spowodowane zużyciem lub codziennymi wypadkami. Czy twój kot podrapał twoją sofę? Czy przypadkowo rozerwałeś swoją torbę? Nie czekaj dłużej i już teraz dowiedz się, jak naprawić imitację skóry. W tym celu Alta Cuir ujawnia wszystkie swoje sekrety, aby uzyskać niezwykły rezultat. Przekonasz się, że dzięki precyzyjnej metodzie i odpowiednim poradom, Twoja skóra syntetyczna będzie jak nowa.

Charakterystyka skai

Aby zrozumieć, jak naprawić sztuczną skórę, konieczne jest poznanie właściwości tego materiału. Jest on wykonany z włókien syntetycznych z dodatkiem warstwy PVC.

Rozróżnienie między materiałami organicznymi i syntetycznymi pozwoli ci przeprowadzić właściwą pielęgnację. Chociaż istnieją podobieństwa w fakturze i wyglądzie, istnieją różnice, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru. Będziesz musiał użyć swoich zmysłów i przekonasz się, że prawdziwą skórę można łatwo rozpoznać.

Skóra syntetyczna jest lekka. Nie przepuszcza ciepła. Nawet jeśli lekko się nagrzewa w kontakcie z ciałem, jej powierzchnia zawsze pozostaje lekko wilgotna. Skóra naturalna jest miękka i ciepła w dotyku. Rozgrzewa się niemal natychmiast, gdy trzyma się ją w dłoniach. Z drugiej strony jest cięższa, gdy się ją nosi.

Zmysł węchu może również pomóc w odróżnieniu skóry syntetycznej od naturalnej. Skóra ma silny i wyraźny zapach. Należy pamiętać, że niektórzy sprzedawcy używają syntetycznych perfum, aby oszukać swoich klientów i sprzedawać produkty po wysokiej cenie. Sztuczna skóra ma zazwyczaj bardziej błyszczący wygląd i brak niedoskonałości. Jej powierzchnia jest ziarnista, teksturowana i łatwa do zidentyfikowania.

Kiedy powinienem zdecydować się na naprawę skóry syntetycznej?

Naprawa skóry syntetycznej jest przydatna w kilku sytuacjach:

1. wysychanie ;

2. pęknięcia ;

3. rysy ;

4. dziura ;

5. rozdarcie;

6. przebarwienia itp.

Zużycie, tarcie, tłuszcz, wilgoć lub zmiany temperatury mogą powodować pogorszenie stanu podłoża.

Ważne jest, aby nie czekać zbyt długo przed odnowieniem powierzchni, gdy zauważysz którykolwiek z powyższych objawów. Im dłużej zwlekasz, tym większe ryzyko pogłębienia uszkodzeń. Skai jest materiałem tapicerskim, który można łatwo uszkodzić. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niewielka rysa szybko przerodzi się w znacznie większą dziurę.

Spokojnie, nawet jeśli masz zamiar naprawić rozdartą skórzaną sofę, praca nie jest skomplikowana. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z krokami i poradami odpowiednimi do sytuacji.

Jak naprawić imitację skóry? 4 kroki

1. Czyszczenie

Powierzchnię należy odkurzyć odkurzaczem lub miękką szmatką. Zapobiegnie to osadzaniu się brudu w materiale. Następnie nałóż szampon lub mydło do skóry okrężnymi ruchami za pomocą miękkiej szczotki. Nie zapomnij usunąć nadmiaru produktu. Następnie pozostaw włosie do wyschnięcia, najlepiej na świeżym powietrzu.

 

2. Naprawa

Naprawa pękniętej imitacji skóry wymaga wypełnienia dziur żywicą, pastą, taką jak Magic Alta, lub kitem (w zależności od stopnia uszkodzenia). Niezależnie od wybranego produktu, należy go zawsze nakładać cienkimi warstwami. Nie wahaj się nałożyć kilku warstw. Pomiędzy kolejnymi warstwami należy delikatnie przeszlifować powierzchnię papierem ściernym, aż będzie całkowicie gładka.

 

3. Barwienie

Przywróć połysk obszarowi, który właśnie odnowiłeś. Nałóż farbę do skóry cienkimi warstwami za pomocą gąbki, pistoletu natryskowego lub pędzla. Jeśli potrzebujesz konkretnego koloru i nie możesz go znaleźć w naszym wzorniku kolorów, skontaktuj się z nami. Możemy go stworzyć na zamówienie.

 

4. Ochrona powierzchni

Ochrona powierzchni jest niezbędnym krokiem do przedłużenia żywotności przedmiotu lub mebla. Środek utrwalający lub wodoodporny nie tylko utrzyma pigmenty na miejscu, ale także ujednolici gładki dotyk powierzchni. Produkt będzie doskonałym sprzymierzeńcem w zmniejszaniu wpływu różnych czynników zewnętrznych. Należy przestrzegać czasu schnięcia określonego w zależności od powierzchni.

Konserwacja imitacji skóry

Jeśli chcesz wydłużyć żywotność swoich mebli, wyrobów skórzanych lub gotowych do noszenia akcesoriów, musisz przeprowadzać regularną konserwację. Polega ona na cotygodniowym odkurzaniu powierzchni. Pozwoli to usunąć wszelkie osady pozostawione na powierzchni.

W przypadku imitacji skóry nie jest konieczne stosowanie kremu do skóry. Odkurzanie, pełne mycie mydłem lub dostosowanym szamponem i impregnacja będą wystarczające. Najlepiej robić to co 3 miesiące. Nie pozwól, aby minęło więcej niż 6 miesięcy bez tej szczególnej pielęgnacji.

Sztuczna skóra nie jest wodoodporna. Aby stała się wodoodporna, wymaga impregnacji. Środek impregnujący, taki jak lakier ochronny, jest łatwą do zastosowania opcją, która nie zniekształci przedmiotu. Woda nie będzie już w stanie wniknąć i uszkodzić powłoki. Ten krok jest jeszcze ważniejszy w przypadku naprawy odzieży lub akcesoriów, które są używane na zewnątrz. Im częściej używasz danego przedmiotu, tym staranniej musisz dbać o jego stan.

Wiesz już, jak naprawić imitację skóry. Jeśli dokładnie wykonasz każdy krok, uzyskasz najlepszy rezultat. Skóra syntetyczna odzyska swoją elastyczność, pierwotny wygląd i wspaniały kolor. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, który oferuje odpowiednie produkty sprzedawane w zestawach lub pojedynczo. W razie wątpliwości nie wahaj się skontaktować z Alta Cuir. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby poprowadzić Cię krok po kroku.

Więcej wskazówek na stronach:

NAPRAWA SKÓRY

NAPRAWA SKÓRZANEJ SOFY

NAPRAWA SKÓRY SAMOCHODOWEJ

NAPRAWA SKÓRZANYCH PĘKNIĘĆ

NAPRAWA FOTELA SKÓRZANEGO