Naprawa kocich zadrapań na skórze lub imitacji skóry

W przypadku zadrapań przez koty można użyć kolorowej żywicy, aby skleić zadrapania i dodać koloru sofie ze sztucznej skóry. Jeśli brakuje kawałków skóry i tworzą się dziury (mniej lub bardziej małe), użyj szpachli do skóry magic alta, aby je wypełnić, a następnie nałóż na nie trochę żywicy, aby je pokolorować. Radzę wymieszać nawet niewielką ilość żywicy z masą szpachlową przed rozpoczęciem pracy, aby jeszcze bardziej ułatwić końcowe barwienie. Aby zakończyć pracę, zalecam użycie Fixasoft, który chroni dodany kolor, a także chroni go przed brudem (znacznie łatwiejsze do czyszczenia). Czas naprawy sofy ze sztucznej skóry będzie zależeć od stopnia uszkodzenia, ale z reguły należy odczekać od pół godziny do godziny.

Jak naprawić porysowaną skórę lub imitację skóry?

  1. Najpierw użyj żywicy, aby spróbować skleić ze sobą małe kawałki skóry (zwykle w kształcie trójkąta). Nałóż trochę żywicy pod rysę, a następnie dociśnij rysę do skóry, aby przykleiła się do powierzchni. Kolorowa żywica jest zawsze lepsza niż neutralna, ponieważ uzupełni wszelkie drobne braki koloru, a naprawa będzie bardziej niewidoczna i harmonijna.
  2. Jeśli rysy są zbyt grube, nie przykleją się do skóry. Należy je wyciąć. Użyj dłuta lub noża i wytnij u podstawy. Upewnij się, że nie pozostały żadne zwisające kawałki, ponieważ spowoduje to powstanie małej dziury. Lepiej jest mieć czystą ranę, ponieważ dzięki temu naprawa będzie łatwiejsza i czystsza.
  3. Koty mogą czasami rozdrapywać i drapać, a ty skończysz w takiej samej sytuacji jak poprzednio.
  4. Aby wypełnić małe dziury, użyj magic alta, która jest szpachlą do skóry. Nałóż pierwszą warstwę i odczekaj 10 do 15 minut przed nałożeniem drugiej. Po wyschnięciu produkt kurczy się, dlatego należy nałożyć kilka warstw. Jak już wspomniałem, wymieszaj trochę kolorowej żywicy z masą szpachlową, aby nadać jej trochę koloru. Ułatwi to późniejsze barwienie.
  5. Usunięcie nadmiaru szpachli po ostatnim przejściu nie może być łatwiejsze. Weź szklankę wody i zwilż palce. Wmasuj ją okrężnymi ruchami, aby się "rozpuściła" i pozostała tylko tam, gdzie chcesz. Nie rób tego na siłę, po prostu użyj ciężaru dłoni i masuj przez około 30 sekund, zanim szpachla zacznie się wygładzać. Na koniec przetrzyj obszar wokół otworu wilgotną gąbką.

6.  Nałóż kolorową żywicę na szpachlę za pomocą pędzla lub małej gąbki.  Wystarczą dwie lub trzy cienkie warstwy.

7. Jeśli nadal jest trochę szorstka w dotyku, weź papier ścierny i przeszlifuj powierzchnię, nie naciskając zbyt mocno. Użyj wilgotnej gąbki, aby usunąć pył. Może nie być konieczne nakładanie żadnego koloru.

8. Ostatnim krokiem jest "utrwalenie", aby zabezpieczyć swoją pracę. W tym celu użyj Fixasoft, lakieru ochronnego do skóry. Jest on dostępny w łatwej w użyciu puszce z aerozolem i zalecam nałożenie go w dwóch krzyżujących się warstwach. Nie trzymaj przycisku wciśniętego przez cały czas, ale naciskaj go trochę na raz, aby zapobiec tworzeniu się kropli na końcu puszki. Kropla może spaść na skórę. Jeśli tak się stanie, nie pocieraj jej, tylko weź szmatkę i namocz ją. Po wyschnięciu nic nie będzie widać.

Po zakończeniu prac należy odczekać 3 miesiące przed przystąpieniem do pielęgnacji skóry. Produkty należy pozostawić do dokładnego wyschnięcia. Ta naprawa skóry jest łatwa do wykonania. W razie dalszych pytań prosimy o kontakt.

 

Obejrzyj wideo:

Odkryj produkty do naprawy kocich zadrapań na imitacji skóry  ZOBACZ

Add a comment