Naprawa fotela skórzanego

Naprawa fotela skórzanego

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Naprawa fotela skórzanego"

Naprawa podartego skórzanego fotela

Jak naprawić zużyty skórzany fotel?

Jak naprawić, wymienić skórę na fotelu Stressless?

Jak naprawić skórzany fotel, mebel podrapany przez kota?

Naprawa skórzanego fotela: nasze profesjonalne porady

Wykorzystanie skóry w designerskich meblach staje się coraz bardziej popularne. Materiał ten natychmiast dodaje charakteru do salonu i jest atrakcyjny ze względu na swój połysk, wygodę, elastyczność i odporność. Jednak gdy jest narażony na różne codzienne obciążenia, może stracić niektóre ze swoich właściwości. Zauważyłeś znaczne uszkodzenia swojego ulubionego mebla? To czas na działanie! Zapobiegnie to pogłębianiu się uszkodzeń. Stosując się do odpowiednich porad, możemy zagwarantować, że materiał odzyska swój pierwotny wygląd. Alta Cuir uczy, jak naprawić skórzany fotel, szczegółowo opisując najskuteczniejszą metodę.

Naprawa skórzanego fotela: kiedy warto o niej pomyśleć?

Istnieje kilka oznak, które mogą ostrzegać o konieczności naprawy skórzanego fotela. Jeśli jakiś obszar jest pęknięty, rozdwojony, podziurawiony lub odbarwiony, najwyższy czas się tym zająć. Jeśli meble nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś, należy je całkowicie odnowić.

To pogorszenie może być wynikiem wielu przyczyn. Jeśli korzystasz z tego samego fotela od lat, nie jest niczym szokującym, że widać na nim ślady zużycia. Należy pamiętać, że skóra jest wodoodporna. Jeśli przypadkowo rozlałeś szklankę, całkiem możliwe, że materiał stwardniał w kontakcie z cieczą, a następnie stał się bardzo kruchy. Mebel umieszczony w wilgotnym pomieszczeniu lub wystawiony na działanie promieni słonecznych przez długi czas mógł ulec uszkodzeniu.

Codzienne incydenty wszelkiego rodzaju mogą się zdarzyć: przypadkowo uszkodziłeś meble podczas przeprowadzki; twój zwierzak pazurami dotknął powierzchni; myślałeś, że postępujesz właściwie, używając nieodpowiednich produktów do mycia materiału... Jak widać, istnieje tysiąc i jeden sposobów na spowodowanie uszkodzeń. Ale spokojnie, istnieje skuteczna i sprawdzona metoda naprawy rozdartego lub odbarwionego skórzanego fotela.

Proces ten pozwoli przywrócić materiał do pierwotnego stanu, wypełniając pęknięcia, dziury i przywracając mu pierwotny połysk. Przy regularnej naprawie i pielęgnacji skóra zachowa swoją elastyczność i gładkość.

Określanie jakości wykończenia skóry

Przed rozpoczęciem naprawy skórzanego fotela ważne jest, aby upewnić się, że materiał jest odpowiednio wykończony. Oznacza to, że proces barwienia został przeprowadzony.

Skóra pigmentowana

Skóra pigmentowana jest wytrzymała i wyróżnia się jednolitym kolorem. Jest stosowana w najnowszych meblach.

Skóra anilinowa lub półanilinowa

Skóry anilinowe lub półanilinowe są znacznie bardziej delikatne, a ich wygląd charakteryzuje się niuansami. Można je znaleźć na fotelach klubowych lub sofach w stylu vintage. Dlatego lepiej jest wcześniej przetestować produkty, aby upewnić się, że materiał nie jest uszkodzony i zachować widoczną marmurkowatość.

Jak naprawić skórzany fotel? Nasze wskazówki

Odkurzanie

Aby usunąć cały suchy brud nagromadzony na powierzchni, zalecamy użycie odkurzacza lub ściereczki z mikrofibry. Ta ostatnia ma tę zaletę, że jest bardzo miękka i dlatego nie atakuje materiału.

 

Mycie skóry

Do mycia skóry należy używać środka do czyszczenia skóry bez spłukiwania. Pozwoli to usunąć wszelkie pozostałe zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w materiale, bez zmiany jego zabarwienia. Produkt odtłuści również powierzchnię i usunie wszelkie plamy (spowodowane wilgocią lub wydzielanym potem). Do aplikacji należy użyć miękkiej szczotki.

 

Naprawa skórzanego fotela: kit, pasta naprawcza lub Magic Alta

Aby wypełnić dziury i inne pęknięcia, należy zastosować kit lub pastę naprawczą, taką jak Magic Alta. Opracowaliśmy ją specjalnie z myślą o skutecznym pokrywaniu nierówności. Produkt jest łatwo plastyczny i przywraca gładkość materiału. Produkt można nakładać kilkakrotnie, zawsze cienkimi warstwami. Nie wahaj się przeszlifować obszaru papierem ściernym, aby go wygładzić.

 

Usuwanie podkładu

Dzięki podkładowi zoptymalizujesz nakładanie koloru. Płyn ten otworzy pory skóry, ułatwiając wnikanie pigmentów. Unikaj stosowania go na częściach, w których znajduje się szpachlówka.

 

Koloryzacja: balsam koloryzujący lub farba do skóry

Możesz teraz pokolorować naprawiony obszar za pomocą farby do skóry, takiej jak Resicolor, jeśli materiał ma pigmentowane wykończenie. Z drugiej strony, jeśli skóra jest anilinowa, będziesz musiał użyć balsamu, składającego się z kremu dostosowanego do materiału i barwnika.

 

Ochrona materiału

Kolejny niezbędny krok, aby móc cieszyć się efektami renowacji przez długi czas: użycie środka impregnującego lub utrwalacza. Ochroni to skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Konserwacja skóry w celu zminimalizowania uszkodzeń

Naprawa skórzanego fotela została zakończona. Będziesz teraz musiał konserwować materiał, aby przedłużyć jego żywotność i uniknąć dalszych uszkodzeń. W tym celu zalecamy stosowanie odżywczego mleczka, kremu lub płynu do zmiękczania skóry.

Oto kilka rzeczy, które możesz robić codziennie, aby dbać o skórę i utrzymywać ją w czystości. Raz w tygodniu odkurzaj meble ściereczką z mikrofibry. To nawilży, nabłyszczy i wyczyści. Nie czekaj na pełne pranie, aby usunąć zaschnięty brud. Nigdy nie pocieraj materiału na siłę, ale wykonuj okrężne ruchy i bądź bardzo delikatny.

Naprawa skórzanego fotela: niezbędny sprzęt

Ważne jest, aby wybierać tylko produkty, które są odpowiednie dla skóry, jeśli nie chcesz mieć do czynienia z uszkodzeniami, które są trudne do naprawienia. Staromodne przepisy nie są już aktualne. Produkcja skóry ewoluowała, podobnie jak sposób jej pielęgnacji. Należy wystrzegać się agresywnych i żrących produktów, takich jak odplamiacze zawierające wybielacz lub aceton. Wylewanie dużych ilości wody na materiał również będzie miało negatywne skutki. Kolejnym błędem jest używanie szczotek o twardym włosiu w przekonaniu, że skuteczniej wyczyszczą skórę. Należy zawsze traktować ją z wielką ostrożnością, aby zachować jej kolor. Dlatego oferujemy szczotkę z miękkim włosiem z włókien naturalnych.

Teraz już wiesz, jak naprawić skórzany fotel. Odkryj produkty Alta Cuir, które zapewnią Ci pełną satysfakcję od pierwszego użycia. Oferujemy je w zestawach lub pojedynczo. Nie pozwól łzom trwać i zacznij działać.

Więcej wskazówek na stronach:

NAPRAWA SKÓRY

NAPRAWA SKÓRZANEJ SOFY

NAPRAWA SKÓRY SAMOCHODOWEJ

NAPRAWA SKÓRZANYCH PĘKNIĘĆ

NAPRAWA IMITACJI SKÓRY