Naprawa podartego skórzanego fotela

Kroki potrzebne do naprawy skórzanego fotela a także porysowanej lub rozdartej skóry są bardzo proste, o ile postępujesz zgodnie z procedurą i używasz odpowiednich produktów. Jeśli będziesz ostrożny, twój skórzany fotel będzie wyglądał jak nowy w mgnieniu oka. Kroki naprawy porysowanego lub podartego skórzanego fotela są proste:

  • Usuń kurz z naprawianej powierzchni
  • Nałóż pastę naprawczą, ewentualnie zabarwioną, na otwory.
  • Usuń nadmiar pasty szpachelką lub gąbką.
  • Pozostaw do wyschnięcia
  • Poleruj
  • Powtórzyć operację 2, 3 lub 4 razy, nakładając bardzo cienką warstwę.

Tę operację naprawy można również przeprowadzić na skórzanej sofie. W przypadku sofy lub fotela z imitacji skóry można znaleźć produkty dostosowane do tego materiału.

Czyszczenie jest konieczne przed naprawą skórzanej sofy lub fotela. Zapobiegnie to osadzaniu się brudu w sercu skóry. Kolor skóry będzie chroniony przed plamami i ciemniejszymi odcieniami.

 

Jak używać pasty naprawczej Magic Alta?

Niezależnie od tego, czy skórzany fotel został uszkodzony w wyniku braku konserwacji, długotrwałej ekspozycji na słońce lub nowej obecności szczeniaka lub kociaka w domu, możesz użyć pasty naprawczej Magic Alta, aby naprawić dziury i zadrapania na skórzanych fotelach. A także na sofie!

Jej szybka i łatwa aplikacja umożliwi naprawę skórzanych powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu koloru i elastyczności skóry.

Rezultat naprawy będzie wyraźnie widoczny gołym okiem, ale nie poczujesz żadnej szorstkości.

Aby zabarwić pastę naprawczą Magic Alta, w naszym sklepie można znaleźć pigmenty do wyboru z naszej karty kolorów. Po zakończeniu naprawy należy zabezpieczyć ją warstwą Fixasoft.

Aby uprościć zakupy i wybór materiałów, możesz zdecydować się na zestawy naprawcze, dzięki czemu będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz pod ręką.

W naszym sklepie dostępne są również specjalne produkty do sof i foteli ze sztucznej skóry. Podobnie jak skóra, imitacja skóry ma specyficzne potrzeby i właściwości.

Wskazówki i porady dotyczące nakładania pasty Magic Alta

Aby pomóc w naprawie skórzanego fotela, przeprowadzimy Cię przez główne kroki i udzielimy praktycznych porad, jak naprawić rozdartą lub porysowaną skórę.

Po pierwsze, powierzchnia musi być czysta, niezależnie od tego, czy jest to sofa, ławka, fotel samochodowy czy, jak w tym przypadku, fotel. Należy ją odkurzyć i w razie potrzeby wyczyścić, uważając, aby nie zwilżyć tapicerki środkami czyszczącymi Alta Cuir.

Gdy powierzchnia jest już wolna od kurzu, można nałożyć pastę Magic Alta za pomocą miękkiej szpatułki. Być może wcześniej zabarwiłeś ją pigmentem, aby jak najlepiej dopasować ją do koloru skóry. Nakładanie jej cienkimi warstwami wypełni wgłębienia powstałe w wyniku zadrapania lub rozdarcia. Pastę naprawczą można wcierać w skórę dłonią, zwilżając palce wodą.

Następnie usuń nadmiar skóry wilgotną gąbką. Po wyschnięciu pasta naturalnie się skurczy. Następnie można wykonać drugie przejście, postępując zgodnie z tym samym protokołem. Jeśli rozdarcie jest głębokie, może to wymagać kilku przejść.

Na jakie uszkodzenia produkty Alta Cuir się sprawdzą?

Zadrapania, oparzenia, rozdarcia, rozcięcia... to tylko niektóre z uszkodzeń, jakich może doznać skórzany fotel w trakcie swojego życia. Aby zachować jego ogólny stan, możesz użyć różnych produktów z naszej oferty napraw.

Znajdziesz tu proste produkty lub kompletne zestawy naprawcze i koloryzujące. Żywica naprawcza, specjalny klej do skóry, pasta naprawcza - każdy z tych produktów może pomóc Twojemu fotelowi odzyskać elastyczny, pozbawiony zadrapań wygląd skóry.

Produkty Alta Cuir są również dostępne do naprawy sof, foteli lub innych mebli lub odzieży wykonanych z imitacji skóry. Imitacja skóry to materiał syntetyczny, który wymaga pielęgnacji, aby zachować elastyczność i połysk.

 

Akcesoria Alta Cuir pomagające w naprawach

Aby pomóc Ci na każdym kroku, oferujemy łatwe w zastosowaniu produkty, które przywrócą komfort i normalne użytkowanie Twojego skórzanego fotela lub skórzanej sofy. Aby pomóc Tobie i naszym produktom w wykonaniu zadania, znajdziesz listę akcesoriów dostępnych w sprzedaży. W naszym sklepie można nabyć na przykład elastyczną szpachelkę, papier ścierny i włókninę do naprawy dużych powierzchni z dziurami.

Odnów swoją sofę lub fotel w mgnieniu oka dzięki naszym precyzyjnym poradom technicznym i specjalnie dostosowanym produktom. Jeśli masz wątpliwości "jak naprawić podarty fotel", skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością pomożemy Ci naprawić Twój skórzany fotel.

Add a comment