Jak odnowić porysowaną imitację skóry?

Czy skórzane siedzenia w samochodzie są popękane, przebite lub porysowane? Czy Twoja ulubiona torebka ze sztucznej skóry wygląda na zmęczoną? Czy Twoje piękne zimowe rękawiczki wyglądają na nieco odbarwione? Wolisz wykonać renowację  sofy ze sztucznej skóry zamiast ja zmieniać? Masz całkowitą rację! Podobnie jak skórę, imitację można odnowić i naprawić, aby przywrócić jej blask, elastyczność i młodzieńczy wygląd.

Czy masz kota, psa, gryzonia lub inne zwierzę, które uznało za stosowne podrapać twoją piękną sztuczną skórę? W rezultacie masz porysowaną imitację skóry i silną chęć jej wyrzucenia... Nie rób tego! Porysowana imitacja skóry jest dość łatwa do naprawienia, pod warunkiem, że masz odpowiednie produkty i akcesoria.

Będziesz w stanie ukryć te paskudne zadrapania, a twój przedmiot, mebel lub modny dodatek będzie jak nowy!

Jakich produktów powinienem używać do imitacji skóry?

Istnieje kilka sposobów renowacji imitacji skóry. Niezależnie od rodzaju powierzchni, którą chcesz odnowić, możesz użyć dowolnej z istniejących technik.

Jednak niektóre metody są bardziej odpowiednie niż inne, w zależności od naprawianego produktu. Na przykład fotele samochodowe z imitacji skóry są bardzo elastyczne i gładkie w momencie zakupu pojazdu. Z czasem jednak tekstura może pękać lub wykazywać znaczne zadrapania. Renowacja pęknięcia będzie zatem różnić się od renowacji odbarwienia spowodowanego wielokrotną ekspozycją na ciepło lub światło słoneczne.

Aby odnowić porysowaną imitację skóry bez zbytnich ograniczeń, Alta Cuir oferuje szeroki wybór dedykowanych produktów. Specjalizując się w naprawie i renowacji eco skóry, nasze produkty nadają się również do zarysowanych powierzchni z imitacji skóry. Na przykład farba do imitacji skóry.

Aby przywrócić piękno fotela, sofy, torby, odzieży lub tapicerki, użyj środka do czyszczenia skóry, szpachli lub żywicy naprawczej i zabarw imitację skóry na odpowiedni kolor. 

Jak odnowić porysowaną sztuczną skórę?

W naszym sklepie oferujemy zestaw do konserwacji i naprawy porysowanej imitacji skóry: zestaw do naprawy i koloryzacji. Zestaw ten zawiera wszystkie materiały potrzebne do usunięcia zadrapań. Twoja powierzchnia będzie jak nowa!

Jeśli chodzi o kolor, znajdziesz u nas kartę kolorów z wieloma odcieniami. 

Przydatne produkty i akcesoria do renowacji sztucznej skóry/ eco skóry/ imitacji skóry

Bez względu na rodzaj przeprowadzanej renowacji, do jej rozpoczęcia potrzebny będzie preparat do usuwania zewnętrznych powłok. Produkt ten pozwala na dokładne oczyszczenie materiału, dzięki czemu wszelkie wgniecenia, odbarwienia, pęknięcia lub szczeliny są łatwiejsze do zauważenia. Aby odnowić imitację skóry z wgnieceniami lub dziurami, należy zastosować żywicę. Konieczne będzie również użycie farby w celu przywrócenia koloru sprzętu. Nie zapomnij nałożyć warstwy lakieru Fixasoft, aby zabezpieczyć użytą farbę lub bejcę. Dzięki temu renowacja będzie trwać dłużej. Aby jak najskuteczniej odnowić imitację skóry, możesz kupić wszystkie te produkty w formie zestawów. Pakiety te zapewniają wszystko, czego potrzebujesz do naprawy. Jeśli jednak wolisz, możesz kupić każdą butelkę osobno.

Podsumowując, zalecane produkty to:

  1. Środek czyszczący lub odtłuszczający.
  2. Szpachla Magic Alta, aby wypełnić luki.
  3. Barwiona żywica do zadrapań lub okazjonalnej utraty koloru.
  4. Resicolor do barwienia powierzchni większych niż 2 cm kwadratowe
  5. Fixasoft, aby chronić swoją pracę.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy.

 

 

 

 

Add a comment