Renowacja sztucznej skóry

Renowacja sztucznej skóry

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Renowacja sztucznej skóry"

Renowacja białej sofy ze sztucznej skóry w zaledwie 4 krokach

Jak odnowić porysowaną imitację skóry?

Jak odnowić meble ze sztucznej skóry

Jak odnowić sztuczną skórę? Oto nasza metoda

Twoja skóra ekologiczna jest popękana lub porysowana? Czas przywrócić jej pierwotny wygląd. Nie czekaj i zacznij działać, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki uszkodzenia. Zapobiegnie to pogłębianiu się uszkodzeń i powstawaniu dziur. Jak odnawić sztuczną skórę? Nie martw się, uszkodzoną sztuczną skórę można szybko i łatwo odnowić. Oto nasze najważniejsze wskazówki, które poprowadzą Cię krok po kroku.

Właściwości skóry syntetycznej

Skóra syntetyczna, znana również jako skai, imitacja skóry lub sztuczna skóra, to pokrycie wykonane z materiału tekstylnego owiniętego warstwą tworzywa sztucznego. Jest ona barwiona i przetwarzana tak, aby wyglądała jak najbardziej zbliżona do skóry naturalnej. Możliwe są różne tekstury: gładka, ziarnista, imitacja krokodyla itp.

Materiał ten jest wielkim sukcesem, ponieważ jest znacznie bardziej przystępny cenowo, a podobieństwo jest czasami uderzające. Co więcej, nie ma nic skomplikowanego w jego utrzymaniu, o ile posiada się odpowiednie narzędzia i produkty. Materiał ten jest wykorzystywany w branży meblarskiej, galanterii skórzanej i odzieży gotowej, a także w tapicerce samochodowej.

Różnice między skórą sztuczną a skórą naturalną

Skóra i imitacja skóry mogą wyglądać podobnie, ale istnieją pewne różnice, których należy być świadomym, aby mieć pewność co do charakteru oglądanego produktu.

Skai jest delikatniejsza w dotyku i ma gładkie, równe ziarno. Jest również bardzo błyszcząca, podczas gdy skóra naturalna ma niedoskonałości i pewną nieregularność.

Prawdziwa skóra emanuje pewnym ciepłem. Gdy trzyma się ją w dłoniach, bardzo szybko się nagrzewa. Sztuczne materiały nie zatrzymują ciepła i nie pozwalają na jego cyrkulację.

Zapach skóry to kolejna cecha, której nie da się oszukać, w przeciwieństwie do plastiku, który nie pachnie niczym.

Cena to kolejny aspekt, który może pomóc w określeniu, czy patrzysz na prawdziwą skórę. Ten szlachetny materiał przetrwa dziesięciolecia, jeśli jest dobrze pielęgnowany, dlatego kosztuje tak dużo.

Kiedy warto zdecydować się na renowację skai?

Skai nie jest wodoodporny. Dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji, przy użyciu odpowiednich produktów i dobrze zdefiniowanej metody, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Zużycie, tarcie, wilgotność, zmiany temperatury, długotrwała ekspozycja na słońce, zaniedbanie i inne niedogodności mają wpływ na materiał. Mogą go uszkodzić i spowodować odbarwienie, pękanie, łuszczenie lub wysychanie. W przypadku niewielkich uszkodzeń można przeprowadzić renowację. Nie wyrzucaj danego przedmiotu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz go samodzielnie odnowić. Pozwoli to nie tylko nadać powierzchni gładki, elastyczny wygląd, ale także przywrócić jej pierwotny kolor.

Jak łatwo odnowić imitację skóry? Oto jak to zrobić

Oszacuj zakres uszkodzeń, usuwając zdejmowane części, jeśli odnawiasz fotel samochodowy lub mebel, taki jak fotel lub sofa. To znacznie ułatwi pracę. Pamiętaj, aby zidentyfikować wszystkie obszary, w których materiał nie jest już gładki i gdzie widać pęknięcia lub spękania.

Czyszczenie

Dokładnie wyczyść artykuł lub mebel ze skóry syntetycznej, odkurzając powierzchnię odkurzaczem lub miękką szmatką.

Używając mydła do skór lub odpowiedniego szamponu i szczotki z miękkim włosiem, szoruj delikatnie okrężnymi ruchami. Zawsze nakładaj cienkie warstwy. Usuń nadmiar płynu i pozostaw do wyschnięcia.

Jak odnowić uszkodzoną sztuczną skórę?

Przywróć gładki wygląd powierzchni, wypełniając pęknięcia żywicą lub innym produktem naprawczym. Usuń nadmiar produktu.

W razie potrzeby nałóż drugą warstwę produktu, obserwując czas schnięcia i delikatnie szlifując papierem ściernym pomiędzy warstwami. Powtarzaj tę czynność, aż powierzchnia będzie całkowicie gładka.

Kolorowanie

Nałóż farbę do sztucznej skóry. Najlepiej jest pracować cienkimi warstwami i nakładać kilka razy, zamiast nakładać dużą ilość na raz.

Jeśli nie możesz znaleźć żądanego koloru, nie wahaj się nas zapytać. Możemy wykonać go na miarę.

Ochrona

Utrwal kolor na stałe, stosując utrwalacz. W szczególności ochroni to wykonaną pracę i kolor przed skutkami tarcia i wilgoci. W ten sposób pigmenty zostaną utrzymane na miejscu, a gładkość zostanie ujednolicona.

Konieczne jest zapewnienie długiego czasu schnięcia (w zależności od przedmiotu) do 6 godzin. Jeśli jest to fotel lub sofa, nie siadaj na nim w tym czasie. Zmniejszysz wtedy wszystkie pozytywne efekty renowacji, usuwając produkt ochronny.

Konserwacja

Konserwacja skaju polega na regularnym usuwaniu suchego kurzu za pomocą ściereczki z mikrofibry. Nie ma potrzeby stosowania kremu, mleczka lub płynu do płukania tkanin, ponieważ materiał ten nie jest organiczny. Kluczem do utrzymania dobrego wyglądu skóry syntetycznej tak długo, jak to możliwe, jest jej odpowiednia impregnacja. Można to zrobić za pomocą lakieru utrwalającego.

Renowacja skóry syntetycznej za pomocą produktów Alta Cuir

Teraz już wiesz, jak odnowić imitację skóry w prostych krokach. Alta Cuir wesprze Cię podczas renowacji, naprawy lub barwienia skóry, oferując wysokiej jakości produkty dostosowane do Twoich potrzeb. Wykonuj profesjonalne prace bezpośrednio z domu, korzystając z porad naszych ekspertów. Nasze produkty są dostępne w zestawach lub pojedynczo, a wszystkie są dostarczane z instrukcjami i metodologią, dzięki czemu można łatwo i bez ryzyka wykonywać różne operacje.

Więcej porad na naszych stronach:

RENOWACJA SKÓRZANEJ KURTKI RENOWACJA SKÓRZANEJ SOFY RENOWACJA SKÓRZANEGO FOTELA RENOWACJA SKÓRY W SAMOCHODZIE RENOWACJA SKÓRY