Renowacja skóry w samochodzie

Renowacja skóry w samochodzie

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Renowacja skóry w samochodzie"

Renowator skóry samochodowej: wskazówki od Alta Cuir

Metoda renowacji popękanej skóry samochodowej

Jak odnowić luźną skórę samochodową?

5 kroków do odnowienia wnętrza samochodu

Renowacja odbarwionego fotela samochodowego

Renowacja skórzanych foteli samochodowych - nasza porada

Renowacja skóry w samochodzie

Wraz z nadejściem pięknych dni nadszedł czas, aby pomyśleć o renowacji skóry w samochodzie. Po okresie zimowym, który jest dość trudny dla skóry, okresie związanym z gorącem i zimnem, wilgocią (deszcz lub śnieg)... Nadszedł czas, aby pomyśleć o konserwacji skóry.

Renowacja skóry samochodowej

Nadchodzą piękne dni i nadszedł czas, aby pomyśleć o renowacji skór samochodowych. Po okresie zimy, który jest dość trudny dla skór, ograniczenia gorąca-zimna, wilgoci (deszcz lub śnieg) ... Nadszedł czas, aby pomyśleć o konserwacji skóry.

Możesz być w różnych sytuacjach:

  1. Twój codzienny pojazd: radzimy dobrze wyczyścić go szamponem do skóry, a nie produktem takim jak mydło marsylskie, nie używaj też chusteczek czyszczących. Właśnie dzisiaj zadzwonił do nas klient, który skarżył się, że jego skóra stała się porowata i lepka, mimo że regularnie używał chusteczek do czyszczenia skóry samochodowej. Jest to błąd, ponieważ zawierają one rozpuszczalniki, które znacznie pogarszają ochronę (lakier). Istnieje rozwiązanie tego problemu, należy wzmocnić istniejący lakier nowym, ale to nie jest tematem tego artykułu, przejdź do strony o lepkiej skórze. Tak więc, gdy skóra jest już dobrze oczyszczona i odtłuszczona szamponem do skóry, zalecamy nałożenie kremu do skóry lub mleczka odżywczego, aby dobrze ją nawilżyć i przywrócić jej elastyczność i wytrzymałość. Należy pamiętać, że nawilżona skóra to skóra w "dobrej kondycji", elastyczna i wytrzymała, a produkty takie jak kolor i lakier (wszystkie skóry są zabezpieczone lakierem) będą poddawane znacznie mniejszym naprężeniom, a zatem ulegną uszkodzeniu znacznie szybciej. Stosuj krem do skóry raz lub dwa razy dziennie przez trzy do czterech dni, jeśli nie robiłeś tego przez sześć miesięcy. Zawsze nakładaj cienkie warstwy, gruba warstwa zaschnie na powierzchni, usunięcie nadmiaru będzie trudniejsze i bolesne, nie wspominając o nieestetycznym wyglądzie, jaki może nadać.
  2. Twój letni kabriolet: zazwyczaj ten pojazd spędził zimę pod przykryciem i jeździł bardzo mało lub wcale. Użyj lekko wilgotnej szmatki, aby usunąć kurz, a następnie nawilż ją kremem do skóry. Jeśli nie robiłeś tego przez długi czas, postępuj zgodnie z opisem w poprzednim przypadku. Zalecamy, aby co trzy do czterech lat stosować utrwalacz (zwykle w sprayu, bardziej praktyczny i szybszy). Produkt ten wzmacnia istniejący lakier, chroni skórę przed promieniowaniem UV, wilgocią i tarciem.
  3. Jeśli na przykład masz suchą skórę na starym samochodzie, radzimy nie używać szamponu do skóry, ponieważ może on ją poplamić. Użyj kremu bezpośrednio, najprawdopodobniej będziesz musiał zastosować metodę opisaną powyżej. Jeśli chcesz wzmocnić kolor, który zwykle jest patyną (kolor z odcieniami skóry od lat 60-tych), możesz użyć balsamu koloryzującego, który składa się z kremu i barwnika. Po zakończeniu tej pracy zalecamy zabezpieczenie skóry utrwalaczem, użyj Fixasoft (lakier w sprayu).

rénovation cuir auto

Więcej wskazówek na naszych stronach:

RENOWACJA SKÓRZANEJ KURTKI RENOWACJA SKÓRZANEJ SOFY RENOWACJA SKÓRZANEGO FOTELA RENOWACJA SKÓRY RENOWACJA IMITACJI SKÓRY