Renowacja skórzanych foteli samochodowych - nasza porada

Zastanawiasz się, jak odnowić skórzane fotele samochodowe?

Istnieje kilka kroków, które należy dokładnie wykonać. 

W ten sposób będziesz mógł cieszyć się estetycznym rezultatem i znacznie dłuższą żywotnością.

Chociaż skóra jest bardzo wytrzymałym materiałem, wymaga regularnej pielęgnacji.

Postępuj zgodnie z naszymi poradami, aby nadać tapicerce samochodowej nowe życie i ukryć oznaki zużycia.

Jak odnowić skórzane fotele samochodowe? Kroki do naśladowania

Renowacja skórzanych foteli samochodowych to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Unikasz konieczności inwestowania w coś nowego. Jeśli będziesz dokładnie przestrzegać poniższych kroków, utrzymasz materiał w dobrym stanie przez wiele lat. Co więcej, nie ma nic skomplikowanego w odnawianiu skóry, pod warunkiem, że masz do dyspozycji odpowiednie produkty i akcesoria.

1. Usunąć suchy brud

Zacznij od odkurzenia i odtłuszczenia powierzchni. W tym celu można użyć odkurzacza lub miękkiej, niestrzępiącej się ściereczki, takiej jak ściereczka z mikrofibry. W ten sposób można zapobiec trwałemu osadzaniu się brudu w materiale.

2. Głębokie czyszczenie

Najważniejszym etapem każdej renowacji jest czyszczenie. Użyj środka do czyszczenia lub szamponu do skóry, nakładanego cienkimi warstwami za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Należy uważać, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku i wykonywać okrężne ruchy.

Należy unikać chusteczek, sprayów dezynfekujących, mydeł marsylskich i innych produktów żrących, takich jak wybielacz lub aceton. To samo dotyczy kosmetyków stworzonych dla ludzkiego ciała, pomimo zaleceń, które można znaleźć na mniej poważnych stronach internetowych. Zalecamy stosowanie produktów dostosowanych do materiału, jeśli chcesz utrzymać go w dobrym stanie przez długi czas. Usuń nadmiar produktu i pozostaw do wyschnięcia na świeżym powietrzu.

3. W razie potrzeby można odnowić skórzane fotele samochodowe za pomocą żywicy.

Żywica do skóry może być użyta po wyschnięciu na uszkodzonym obszarze, aby uczynić go bardziej jednorodnym, jeśli ma pęknięcia, szczeliny lub małe dziury. Jeśli uszkodzenie jest zbyt rozległe, trzeba będzie zdecydować się na naprawę i być może konieczne będzie umieszczenie kawałka skóry w celu wypełnienia otworu.

Powtórz operację od 2 do 4 razy, szlifując powierzchnię między każdym przejściem, aż będzie całkowicie gładka. Następnie pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

4. Użyj farby do skóry lub balsamu koloryzującego

Następnie wybierz farbę do skóry, jeśli fotele samochodowe mają pigmentowane (gładkie) wykończenie i balsam koloryzujący, jeśli są anilinowe (z cętkami).

5. Zabezpiecz powierzchnię, stosując lakier do skóry

Utrwalacz jest kluczem do zachowania wykonanej pracy, ponieważ tworzy warstwę ochronną, zmniejszając wpływ czynników zewnętrznych.

Odkryj produkty do renowacji skórzanych foteli samochodowych  ODKRYJ

Odnawianie skórzanych foteli samochodowych wymaga również regularnej konserwacji

Przedłuż efekty renowacji, decydując się na regularną konserwację za pomocą odpowiednich produktów. Mleczko do skóry, pomoże zachować wytrzymałość i połysk materiału.

Jeśli nie konserwowałeś tapicerki w ciągu ostatnich 6 miesięcy, stosuj jeden z powyższych produktów raz lub dwa razy dziennie przez 3 dni. Jeśli jesteś przyzwyczajony do odżywiania skóry co 3 miesiące, pojedyncza aplikacja będzie wystarczająca.

Zastanawiasz się jak odnowić skórzane fotele samochodowe? Teraz masz już wszystkie nasze najlepsze wskazówki dotyczące utrzymania tapicerki samochodowej w dobrym stanie.

Add a comment