Metoda renowacji popękanej skóry samochodowej

Skóra we wnętrzu samochodu jest narażona na duże zużycie, tarcie, zmiany temperatury, sebum, wilgoć itp. Aby zachować fotele jak najdłużej, należy o nie dbać z najwyższą starannością. Dokładne czyszczenie i nawilżanie sprawi, że powierzchnia będzie gładka i odporna. Możliwe jest jednak pojawienie się pewnych uszkodzeń. Kiedy zauważysz, że powierzchnia nie wygląda już tak samo, powinieneś działać szybko. Wyjaśniamy różne etapy renowacji popękanej skóry samochodowej, a także powody, dla których materiał ulega uszkodzeniu i wysycha.

Początki popękanej skóry

Pękanie skóry wynika głównie z jej wysychania. Traci ona grubość, a następnie ma tendencję do pogarszania się. Kolor i lakier pogarszają się i pojawiają się małe pęknięcia. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej odnowić skórę w samochodzie, aby zapobiec pogłębianiu się uszkodzeń. Gdy materiał zostanie uszkodzony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pęknięcia będą się rozprzestrzeniać, jeśli nie podejmiesz szybkich działań. Zwłaszcza jeśli używasz samochodu codziennie. Za każdym razem, gdy korzystasz z siedzeń lub kierownicy, materiał jest poddawany tarciu, które czyni go jeszcze bardziej kruchym.

Bardzo złym pomysłem jest rozważanie farbowania wysuszonej skóry. Jedyne co zrobisz, to ukryjesz szorstkość, nie rozwiązując tak naprawdę problemu. Kluczowe jest odnowienie zużytej skóry i nawilżenie jej przed repigmentacją. Przede wszystkim należy przywrócić powierzchni elastyczność i gładki, równomierny wygląd.

Różne wykończenia skóry

Aby wiedzieć, jak odnowić skórę samochodową, należy zapoznać się ze specyfiką tego materiału. Niezależnie od tego, czy jest to wykończenie anilinowe czy pigmentowe, materiał wymaga praktycznie identycznego procesu. Jednak barwienie nie będzie wymagało tego samego produktu.

Skóra anilinowa

Anilina jest stosowana w pojazdach najwyższej klasy. Wysoko ceniona, wzmacnia powierzchnię skóry, zachowując jej naturalny wygląd. Daje wgląd w szorstkość i ślady, jednocześnie je wzmacniając. Jest ona jednak niezwykle delikatna i wymaga specjalnej ochrony. Aby nadać jej nowy wygląd, należy użyć balsamu wykonanego z kremu do skóry i barwnika.

Pigmentowana skóra

Wykończenie pigmentowane można znaleźć na większości współczesnych samochodów. Wyróżnia się jednolitym kolorem, a jego górna warstwa wykonana jest z lakieru i pigmentów, aby zminimalizować zmiany. W tym przypadku potrzebna będzie farba do skóry.

4 kroki do renowacji popękanej skóry samochodowej

Aby przeprowadzić renowację skórzanych foteli samochodowych, należy wyjąć je z przedziału pasażerskiego, co ułatwi całą operację.

1. Czyszczenie

Zacznij od odkurzania odkurzaczem z dyszą ochronną, aby nie dotykać powierzchni, lub miękką szmatką. Nie zapomnij o żadnych zakamarkach.

Następnie usuń wszelkie tłuste zabrudzenia za pomocą produktu do czyszczenia skóry, takiego jak mydło lub odpowiedni szampon.

2. Wypełnianie nierównych krawędzi

Jak odnowić skórę na kierownicy samochodowej? Użyj żywicy, aby nadać powierzchni gładki, równomierny wygląd. Możesz wcześniej wybrać kolor żywicy.

Jak odnowić skórzane fotele w samochodzie? Zastosuj żywicę, jeśli uszkodzenie jest niewielkie. Będziesz jednak musiał również użyć pasty naprawczej, takiej jak Magic Alta, jeśli zauważysz, że uszkodzenie jest bardziej znaczące (pęknięcia, dziury, rozdarcia itp.). Jest to tak zwana naprawa.

3. Koloryzacja

Aby przygotować powierzchnię do koloryzacji, nałóż podkład za pomocą gąbki. Pozwoli to kolorowi wniknąć głęboko w pory.

W przypadku skóry anilinowej należy użyć balsamu koloryzującego. Z kolei skóra pigmentowana wymaga zastosowania farby ultrakryjącej, takiej jak Resicolor.

4. Ochrona

Następnie należy zabezpieczyć skórę samochodową za pomocą środka utrwalającego. Oferowany przez nas lakier do skóry samochodowej umożliwi utrzymanie wykonanej pracy. Zapewni również skuteczną warstwę ochronną przed uszkodzeniem materiału.

Renowacja popękanej skóry samochodowej: potrzebny sprzęt i produkty

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam opracować najwyższej jakości produkt do naprawy skóry samochodowej. Dostosowana do materiału żywica naprawcza wzmacnia materiał, gdy pojawiają się na nim zadrapania, otarcia i inne oznaki zużycia. Został zaprojektowany tak, aby był jak najłatwiejszy w użyciu. Satysfakcjonujące rezultaty gwarantowane!

Obejrzyj zestawy do renowacji skóry samochodowej, które oferujemy w naszym sklepie internetowym:

Zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać zadanie. Można również znaleźć każdy element sprzedawany osobno. Do każdego zakupu dołączamy instrukcje i metodologię, aby pomóc Ci krok po kroku.

Opracowaliśmy również łatwe w obsłudze, nieagresywne akcesoria do wnętrza pojazdu. Wybierz miękkie, niestrzępiące się ściereczki, takie jak mikrofibra, a także piankowe podkładki i szczotki z włosiem. W ten sposób można nakładać różne produkty bez ryzyka dalszego uszkodzenia skóry.

Renowacja popękanej skóry samochodowej to czynność, którą może wykonać każdy. Przede wszystkim wymaga ona posiadania wszystkiego, co jest potrzebne do pomyślnego przeprowadzenia każdego etapu. Dzięki cierpliwości i pewnej dozie dbałości o szczegóły można bez wątpienia zdziałać cuda. Masz teraz w swoim posiadaniu wszystkie najskuteczniejsze profesjonalne porady dotyczące przeprowadzania skrupulatnych prac. Renowacja skóry samochodowej nie ma już przed Tobą żadnych tajemnic!

Add a comment