Renowacja skórzanego fotela

Renowacja skórzanego fotela

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Renowacja skórzanego fotela"

Wykonanie renowacji skórzanego fotela

Renowacja fotela klubowego

Renowacja skórzanego fotela: 5 kroków

Meble skórzane mają kilka zalet, które tłumaczą ich niezaprzeczalny sukces. Są bardzo wytrzymałe, ponieważ mogą być używane przez dobre dziesięć lat. Są również łatwe w utrzymaniu, pod warunkiem posiadania niezbędnego sprzętu. Oprócz szykownego i estetycznego charakteru, który nadają wnętrzu, oferują również duży komfort. Z czasem może jednak dojść do uszkodzeń. Meble mogą wyschnąć i pojawić się na nich pęknięcia, rysy lub przebarwienia. Chcesz wiedzieć, jak odnowić skórzany fotel ? Alta Cuir przedstawia swoją najskuteczniejszą metodę. Pozwoli ona cieszyć się meblami w dobrym stanie jak najdłużej.

Kiedy należy odnowić skórzany fotel?

Renowacja skórzanego fotela to operacja, którą należy przeprowadzić, gdy zdasz sobie sprawę, że materiał nie jest już w swoim pierwotnym stanie. Jeśli materiał wykazuje wyraźne oznaki zużycia i wydaje się być suchy, należy podjąć odpowiednie działania. Tarcie, tłuszcz, wilgoć, ekspozycja na słońce, brak konserwacji, codzienne użytkowanie i codzienne wypadki to jedne z wielu źródeł uszkodzeń mebli. Musisz działać szybko, aby zapobiec zbyt dużym skutkom.

Renowacja skóry z pewnością sprawi, że będzie ona elastyczna i lśniąca. Można zatuszować ślady zużycia i znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się dziur. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ponieważ zakup nowej skóry wymaga dużych nakładów finansowych. Jeśli jesteś przywiązany do swoich mebli, możesz je zatrzymać, dając im drugą młodość. Samodzielne odnawianie skórzanego fotela jest również częścią ekologicznego podejścia. Ograniczasz swoje zakupy i uczysz się wykonywać pracę bezpośrednio z domu.

Wykończenie skórzanego fotela

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie jest wykończenie mebli, aby móc użyć odpowiednich produktów i właściwej metody.

Wykończenie pigmentowane można znaleźć na najnowszych meblach. Jest solidne i łatwe w utrzymaniu oraz charakteryzuje się jednolitym kolorem.

Wykończenie anilinowe jest znacznie bardziej delikatne. Zachowuje naturalny wygląd skóry i miękkość w dotyku. Jego cechą szczególną jest wygląd pokryty cętkowaniem i cieniowaniem. Stosowana jest do produkcji foteli klubowych.

Jak odnowić skórzany fotel? 5 wskazówek

Odkryj prostą, skuteczną metodę, z której każdy może skorzystać już teraz. Optymalne rezultaty gwarantowane!

1. Usuwanie suchego kurzu.

Odkurzacz z dyszą ochronną lub miękka ściereczka z mikrofibry pomogą usunąć cały suchy brud z powierzchni.

2. Czyszczenie mebli skórzanych.

Mycie skóry jest niezbędnym krokiem, ponieważ przed renowacją potrzebna jest czysta powierzchnia. W tym celu potrzebna jest szczotka z włosiem i mydło do skór. Mydło należy nakładać delikatnie i cienkimi warstwami, wykonując okrężne ruchy. Usuń nadmiar produktu i pozostaw do wyschnięcia na świeżym powietrzu. Należy unikać wystawiania mebli na działanie promieni słonecznych.

3. Nakładanie żywicy.

Żywica do skóry jest przydatna do wypełniania pęknięć. Wykonaj kilka przejść, delikatnie szlifując obszar, aby go nie uszkodzić. Możesz przestać, gdy tylko uzyskasz gładkie wykończenie.

4. Pokoloruj odnawianą powierzchnię farbą do skóry lub balsamem koloryzującym.

Nałóż podkład, aby otworzyć pory skóry i umożliwić łatwiejsze wnikanie koloru. Nie nakładaj go na żywicę, którą właśnie nałożyłeś. Renowacja skórzanego fotela klubowego wymaga użycia balsamu koloryzującego. Produkt ten składa się z kremu do skóry i barwnika. Pozwala on zachować szczególne niuanse wykończenia anilinowego. Farba do skóry jest skuteczna w przypadku wykończeń pigmentowanych, ponieważ zapewnia dobre krycie. Należy uważać, aby usunąć nadmiar produktu za pomocą szpatułki lub gąbki, aby nie uzyskać efektu plastiku.

5. Ochrona materiału.

Aby zachować wygląd odnowionej skóry, nie ma nic lepszego niż środek utrwalający lub impregnujący. Zapewnia on warstwę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i skutecznie utrwala wykonaną pracę.

Renowacja skórzanego fotela: niezbędne produkty i narzędzia

Istotnym kryterium w renowacji skórzanego fotela jest wybór stosowanych produktów. Należy zwrócić szczególną uwagę na skład płynów, które wchodzą w kontakt ze skórą. Na przykład wybielacz lub aceton są zbyt żrące.

Skóra boi się wody. W związku z tym nie do pomyślenia jest intensywne zwilżanie materiału. Materiał może stwardnieć i pęknąć podczas wysychania.

Kosmetyki przeznaczone dla ludzkiego ciała nie dadzą zadowalającego efektu na meblach. Konieczne jest wybranie produktów, które zapewnią długotrwały efekt.

Jeśli chodzi o niezbędny sprzęt, preferuj szczotki lub ściereczki o niskiej ścieralności. Należy również delikatnie pocierać. Nawet jeśli skóra jest odporna, jeśli jest trochę uszkodzona, łatwiej będzie ją dalej uszkodzić.

Uważaj, aby nie używać produktów pigmentowanych na skórze anilinowej, jeśli chcesz zachować marmurkowatość. Całkowicie zakryją one oryginalny wygląd.

Pielęgnacja skóry: kluczowy krok

Aby przedłużyć korzyści płynące z renowacji, należy regularnie konserwować skórę. Zalecamy stosowanie kremu do skóry, środka zmiękczającego lub nawilżającego w celu utrzymania wytrzymałości i połysku powierzchni.

Nie pielęgnowałeś swojego skórzanego fotela w ciągu ostatnich 6 miesięcy? Użyj jednego z wyżej wymienionych produktów i stosuj go raz lub dwa razy dziennie przez łącznie 3 dni. Jeśli minęły mniej niż 3 miesiące od ostatniej pielęgnacji powierzchni, wystarczy jedna aplikacja.

Teraz już wiesz, jak odnowić skórzany fotel. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub nie możesz znaleźć odpowiedniego koloru dla swojego mebla, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do zapoznania się z naszym know-how poprzez gamę produktów opracowanych w celu uzyskania profesjonalnych rezultatów w domu.

Więcej wskazówek na naszych stronach:

RENOWACJA SKÓRZANEJ KURTKI RENOWACJA SKÓRZANEJ SOFY RENOWACJA SKÓRY RENOWACJA SKÓRY W SAMOCHODZIE RENOWACJA IMITACJI SKÓRY