Jak odnowić skórzaną kurtkę?

Jak odnowić skórzaną kurtkę?

Odzież skórzana wymaga również regularnej pielęgnacji w celu jej ochrony i utrzymania elastyczności. Bez pielęgnacji i konserwacji skóra może wyschnąć i popękać. Aby o nią zadbać, możesz odwiedzić tę stronę, na której odkryjesz kluczowe etapy pielęgnacji skóry renowacja skórzanej kurtki. Niezależnie od tego, jakiej renowacji skóry potrzebujesz, możesz skontaktować się z nami, abyśmy pomogli Ci w procesie renowacji. Jako profesjonaliści w dziedzinie pielęgnacji skóry od ponad 20 lat, z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem.

Aby przywrócić skórzanej kurtce jej pierwotny blask i zachować jej elastyczność, należy wykonać następujące czynności:

  1. Usunąć kurz ze skórzanej kurtki
  2. Nałożyć środek do czyszczenia skóry i wcierać okrężnymi ruchami w całą kurtkę.
  3. Usunąć pozostałości miękką, czystą szmatką.
  4. Pozostawić do wyschnięcia na 30 minut
  5. Nałożyć bardzo cienką warstwę pasty do czyszczenia za pomocą miękkiej szmatki.

Renowacja kurtki skórzanej wymaga zatem najpierw czyszczenia, a następnie odżywiania. Jeśli pielęgnujesz bez czyszczenia, sprawisz, że zanieczyszczenia wnikną w skórę, a jeśli czyścisz bez odżywiania, sprawisz, że skóra straci swoją elastyczność, będzie pękać i stopniowo tracić pigmentację. Te dwa działania są zatem nierozłączne.

Czyszczenie kurtki skórzanej środkiem do czyszczenia skór

Czyszczenie za pomocą specjalnego środka czyszczącego zaprojektowanego przez Alta Cuir pozwoli usunąć zanieczyszczenia i warstwę kurzu, która osiadła na powierzchni, a także pozostałości pasty do butów osadzonej wcześniej. Środek czyszczący Alta Cuir jest używany zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby prywatne. Idealnie nadaje się do czyszczenia kurtek skórzanych, które łatwo ulegają zabrudzeniu przez deszcz i wiatr.

Aby upewnić się, że kurtka jest odporna na działanie środka do czyszczenia skóry, zalecamy nasączenie wacika produktem i przeprowadzenie małego testu na niewidocznym obszarze. Jeśli na waciku pojawi się barwnik, nie należy używać środka czyszczącego i należy skontaktować się z naszym serwisem technicznym w celu uzyskania informacji na temat procedury postępowania. Należy jednak uważać, aby nie pomylić usuniętego brudu z odbarwieniem pigmentów skórzanej kurtki.

Zastosowanie preparatu do usuwania zabrudzeń w przypadku konieczności farbowania kurtki skórzanej

Jeśli kurtka skórzana wymaga gruntownej renowacji, tj. ponownego farbowania, ponieważ jest odbarwiona, konieczne będzie rozebranie i odtłuszczenie całej powierzchni. Spowoduje to usunięcie wszelkich wcześniejszych pozostałości pigmentu i ochrony, które mogły pozostać w strukturze skóry.

Skóra może być barwiona po nałożeniu środka do usuwania farby. Bez zmywacza barwnik nie będzie w stanie wniknąć w skórę i pozostanie na jej powierzchni, tworząc nieestetyczny nalot. Zastosowanie zmywacza nie jest bezcelowe, odgrywa on istotną rolę w dogłębnej renowacji kurtki skórzanej i nie można zrezygnować z tego kroku.

Pasta do butów umożliwiająca renowację skóry

Gdy skórzana kurtka zostanie odpowiednio wyczyszczona, a jej powierzchnia będzie sucha w dotyku, można nałożyć pastę do butów. Odżywi ona skórę i sprawi, że będzie miękka i elastyczna.

Pastę nakłada się za pomocą szmatki. Nałóż pastę do butów na miękką, czystą szmatkę i rozprowadź ją cienką warstwą okrężnymi ruchami na całej skórzanej kurtce. Ta operacja czyszczenia i odżywiania powinna być przeprowadzana co najmniej dwa do trzech razy w roku.

Impregnacja kurtki skórzanej: ostatni krok w jej renowacji

W naszym sklepie internetowym znajdziesz impregnat. Nakłada się go na czystą i odżywioną skórę, aby chronić ją przed wodą i plamami, co jest niezbędne w przypadku kurtki skórzanej, która będzie narażona na deszcz.

Regularna konserwacja skórzanej kurtki zapewni również, że plama z tłuszczu nie zabrudzi skóry. Dzięki temu kurtka będzie wyglądać jak nowa i czysta tak długo, jak to możliwe. Konserwacja zajmuje tylko kilka minut, więc szkoda byłoby, aby plama uszkodziła kurtkę.

Jeśli jednak plama utknie w kurtce, należy usunąć warstwy ochronne za pomocą odtłuszczającego środka czyszczącego i nałożyć kolorowy balsam oraz warstwę utrwalacza po usunięciu plamy. Spowoduje to usunięcie plamy i przywrócenie integralności kurtki!

Każdy produkt do czyszczenia, konserwacji i koloryzacji kurtki skórzanej jest dostępny osobno w naszym sklepie internetowym. Można również znaleźć zestawy zawierające wszystkie produkty niezbędne do renowacji i czyszczenia kurtki. Na naszej stronie znajdziesz również wszystkie kroki, jak postępować, aby wykonać te zadania. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby nasi technicy mogli Ci towarzyszyć.

Mogą Cię również zainteresować te wskazówki:

RENOWACJA SKÓRY RENOWACJA SKÓRZANEJ SOFY RENOWACJA SKÓRZANEGO FOTELA RENOWACJA SKÓRY W SAMOCHODZIE RENOWACJA IMITACJI SKÓRY