Renowacja białej sofy ze sztucznej skóry w zaledwie 4 krokach

Wybór białych mebli to świetny sposób na wprowadzenie do domu odrobiny świeżości, nowoczesności i jasności. Kolor ten łatwo dostosowuje się do wszystkich stylów dekoracji i może pomóc w powiększeniu pomieszczenia. Ten rodzaj mebli wymaga jednak szczególnej troski, aby nie stracić swojego pierwotnego wyglądu. Czy zauważyłeś, że Twoja sofa wykazuje oznaki zniszczenia? Dowiedz się teraz, jak odnowić białą sofę ze sztucznej skóry. Ta profesjonalna metoda może być przeprowadzona całkowicie w zaciszu własnego domu. Gwarantujemy, że dzięki odpowiedniemu sprzętowi będziesz w stanie osiągnąć wysoce satysfakcjonujący efekt.

Czym jest sztuczna skóra?

Przede wszystkim chcielibyśmy wyjaśnić skład imitacji skóry, abyś mógł lepiej zrozumieć proces renowacji imitacji skóry opisany poniżej. Terminy skóra syntetyczna, sztuczna skóra lub skai również odnoszą się do tego samego materiału. Jest to warstwa materiału tekstylnego pokryta folią z tworzywa sztucznego. Jest ona wykonana tak, aby jak najbardziej przypominała skórę organiczną. Ta imitacja skóry charakteryzuje się tym, że jest bezwonna, chłodna w dotyku i nie przepuszcza ciepła. Bez impregnacji nie jest w ogóle wodoodporna. Można również zauważyć, że ziarno syntetycznego spodu jest równe i bardzo błyszczące. Skóra natomiast jest naznaczona niedoskonałościami związanymi z życiem zwierzęcia. Jej wysoka cena jest uzasadniona szlachetnością materiału i odpornością, jaką oferuje przez wiele lat. Wersja sztuczna jest znacznie bardziej przystępna cenowo.

Kiedy należy odnowić białą sofę ze sztucznej skóry?

Twoja sofa może paść ofiarą wielu potencjalnych ataków:

  • zużycie
  • zmiany temperatury
  • wilgotność
  • tarcie
  • sebum
  • zadrapania spowodowane przez zwierzęta domowe
  • rozlane płyny...

Renowacja białej sofy z imitacji skóry jest konieczna, gdy tylko zauważysz zmianę w jej wyglądzie. Blaknięcie, żółknięcie koloru, pęknięcia lub szczeliny? Nie czekaj i od razu przystąp do prac renowacyjnych, aby uniknąć pogłębiania się uszkodzeń. Jeśli pęknięcia są duże, warto rozważyć ich naprawę. Przywróci to elastyczność i wytrzymałość powierzchni.

Zapewniamy, że nawet jeśli operacja ta może wydawać się skomplikowana ze względu na rozmiar i kolor powierzchni, można ją przeprowadzić w domu. Aby ułatwić sobie pracę, nie zapomnij usunąć zdejmowanych części, jeśli to możliwe. Pozwoli to zajrzeć w każdy zakamarek i sprawdzić, czy nie trzeba wykonać innych prac. Pęknięcia mogą być czasem ukryte przez oparcie lub poduszkę.

Renowacja białej sofy z imitacji skóry: kroki

1. Dokładne czyszczenie białej skóry syntetycznej mebli

Zastanawiasz się, jak czyścić imitację skóry? Zacznij od usunięcia kurzu. Użyj odkurzacza z dyszą ochronną lub miękkiej szmatki. Przejdź przez każdą fałdę. Zapobiegnie to trwałemu osadzaniu się kurzu na powierzchni.

Następnie dokładnie wyczyść, aby usunąć wszystkie tłuste zabrudzenia. Zalecamy użycie środka do czyszczenia skóry ekologicznej. Używając szczotki z miękkim włosiem, delikatnie przetrzyj powierzchnię okrężnymi ruchami. Nie trzeba spłukiwać produktu, wystarczy usunąć jego nadmiar. Pozostaw do wyschnięcia na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz użyć suszarki do włosów lub opalarki, aby przyspieszyć proces suszenia, zachowaj odległość co najmniej 20 cm, aby uniknąć uszkodzenia skóry.

2. Renowacja białej sofy z imitacji skóry

Aby odnowić pękniętą sofę z imitacji skóry, należy użyć żywicy lub innego produktu naprawczego, takiego jak pasta naprawcza, jeśli uszkodzenie jest rozległe. Produkt należy nakładać cienkimi warstwami w kilku etapach. Używając papieru ściernego, możesz przeszlifować obszar między warstwami, aby uzyskać całkowicie gładkie wykończenie.

3. Barwienie białych mebli ze skaju

Po wyschnięciu żywicy można przywrócić sofie jej dawny blask. Często zdarza się, że uszkodzony obszar również ulega depigmentacji. Biel często zmienia kolor na żółty podczas noszenia. Aby pomyślnie przeprowadzić tę operację, potrzebna będzie farba do skóry. Alta Cuir opracowała Résicolor z ultra-powlekającymi pigmentami dla uzyskania optymalnych rezultatów. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie przed przejściem do następnego etapu.

4. Hydroizolacja białej sofy ze sztucznej skóry

Niezbędne jest utrwalenie koloru. Lakier utrwalający lub produkt do impregnacji zapewni prawdziwą ochronę białej sofy z imitacji skóry.

Należy pamiętać, że minimalny czas schnięcia wynosi 6 godzin. Zalecamy odnowienie sofy pod koniec dnia, aby można było z niej korzystać następnego ranka.

Renowacja białej sofy ze skóry syntetycznej: korzyści

Istnieje kilka zalet renowacji sofy ze sztucznej skóry. Pozwala zachować mebel, do którego możesz być przywiązany. Nie musisz go wyrzucać ani oddawać. Co więcej, oszczędzasz dużo pieniędzy, ponieważ nie musisz wydawać pieniędzy na nowy mebel. Co więcej, możesz wykonać pracę samodzielnie, w domu i nie musisz zabierać sofy do profesjonalisty. Cały proces renowacji jest częścią podejścia przyjaznego dla środowiska.

Niezbędne produkty do renowacji białej sofy ze skóry syntetycznej

Alta Cuir tworzy produkty ze skóry i skóry syntetycznej od 2004 roku. Każdy przedmiot jest zaprojektowany tak, abyś mógł cieszyć się swoimi meblami lub akcesoriami tak długo, jak to możliwe. Szanuje naturę produktu i gwarantuje prawdziwą łatwość użytkowania. Do każdego zakupu wysyłamy metodologię i instrukcje, abyś mógł przeprowadzić operacje z całkowitym spokojem. Jesteśmy również dostępni za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu, aby pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Renowacja białej sofy ze sztucznej skóry nie ma teraz dla Ciebie tajemnic.

Add a comment