Jak usunąć długopis z imitacji skóry?

Zrobiłeś ślad na meblu lub przedmiocie i zastanawiasz się, jak usunąć długopis z imitacji skóry? Przekażemy Ci wszystkie nasze wskazówki. Materiał ten, zwany także sztuczną skórą, skaj lub skórą syntetyczną, nie wymaga takiego samego procesu jak prawdziwa skóra. Jeśli masz plamy, konieczne jest oczyszczenie, aby przywrócić meblom lub przedmiotom ich pierwotny wygląd. Czyszczenie imitacji skóry wymaga delikatności i szybkości reakcji. Należy działać szybko, aby ślad nie wsiąknął w powierzchnię. Im dłużej będziesz go czyścić, tym trudniej będzie usunąć ślad po długopisie. Aby to osiągnąć, będziesz potrzebować odpowiednich produktów i akcesoriów.

Skóra syntetyczna: definicja

Skóra syntetyczna charakteryzuje się tkaniną, na którą nałożona jest folia z tworzywa sztucznego. Może to mieć różne aspekty: gładkie, ziarniste, imitujące skórę zwierzęcia itp., możliwości jest wiele, jeśli chodzi o kolory.

Skaj jest wodoodporny. Jeśli jednak materiał nie jest odpowiednio konserwowany, staje się porowaty, utrwala plamy i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że straci swoje właściwości hydrofobowe. Ponadto sztuczna skóra może zostać osłabiona przez zużycie, tarcie lub złą pogodę.

 

Jak usunąć ślady długopisu ze sztucznej skóry? Odkryj nasze 6 kroków

Podobnie jak skórę organiczną, sztuczną skórę można czyścić wyłącznie odpowiednimi produktami. Jak skutecznie usunąć długopis z imitacji skóry? Oto nasza metoda.

  1. Zacznij od odkurzenia powierzchni miękką ściereczką z mikrofibry.
  2. Użyj mydła skórzanego. Unikaj pocierania szorstką gąbką, gdyż możesz uszkodzić materiał, a zwłaszcza jego górną warstwę ochronną z tworzywa sztucznego, bez jej oderwania. Podobnie jak w przypadku skóry zwierzęcej, zaleca się stosowanie lekkich gestów i okrężnych ruchów. Wysuszyć produkt inną szmatką i usunąć nadmiar. Ten krok przywraca materiałowi blask i blask.
  3. Czy na imitacji skóry nadal są plamy od długopisu? Jeśli czyszczenie nie wystarczy, następnym krokiem jest pokolorowanie sztucznej skóry, ponieważ ślad utknął w plastikowej folii. Dlatego nie ma innej możliwości, aby dać drugie życie swojej skórze syntetycznej. W tym celu należy usunąć powłokę za pomocą środka odtłuszczającego. Sprawi, że folia z tworzywa sztucznego stanie się porowata, co umożliwi lepszą penetrację koloru.
  4. Następnie nałóż Résicolor. Oferujemy kartę kolorów, która pomoże Ci znaleźć odpowiedni odcień. Nie możesz znaleźć koloru, którego potrzebujesz? Możesz mieć pewność, że możemy to zrobić również na wymiar. Nie wahaj się z nami skontaktować. Umieść produkt cienką warstwą. Po pierwszej aplikacji odczekaj około 30 minut, następnie powtórz czynność 2 lub 3 razy, aby zakryć plamę od długopisu na imitacji skóry.
  5. Gdy ślad zniknie, ważne jest zabezpieczenie powierzchni lakierem ochronnym. Fixasoft występuje w postaci aerozolu. Nakładaj go w 2 lub 3 cienkich warstwach, odczekując 15 minut pomiędzy każdym przejściem.
  6. Nie zapomnij zaizolować obszaru, szczególnie jeśli jest narażony na działanie wody.

 

Konieczna jest regularna konserwacja imitacji skóry

Regularna konserwacja imitacji skóry ma kluczowe znaczenie dla przedłużenia żywotności mebli, ubrań i akcesoriów. Nawet jeśli nie jest wykonany z materiału organicznego, wymaga pewnej pielęgnacji, aby z biegiem czasu nie uległ degradacji. I tak, skóra syntetyczna jest delikatna i może również ulec uszkodzeniom, takim jak odbarwienia, pęknięcia czy dziury.

W tym celu konieczne jest umycie danego miejsca odpowiednimi produktami, tak aby aby przypadkowo nie uszkodzić pokrycia. Zwróć uwagę na niektóre wątpliwe komentarze, które zalecają stosowanie kremów kosmetycznych na skórę. Można uzyskać odwrotny efekt!

Konserwacja skóry ekologicznej odbywa się regularnie, przecierając ją miękką, wilgotną szmatką w celu usunięcia tłuszczu i innych zabrudzeń.

Teraz wiesz, jak usunąć długopis z imitacji skóry. Wykonując poniższe kroki, meble lub przedmioty powinny wyglądać jak nowe.

Add a comment