Jak zabarwić skórzany fotel?

Należy to zrobić w tym samym czasie, co farbowanie pasującej sofy. W rzeczywistości lepiej jest, aby cały zespół był traktowany w tym samym czasie, zwłaszcza gdy chodzi o kolor. W ten sposób zastosujesz to samo podejście i zapewnisz swoim meblom idealną jedność koloru i optymalne rezultaty.

Możesz tchnąć nowe życie w skórzany fotel (lub sofę) bez pozbawiania go patyny czasu, dzięki technikom barwienia i produktom, które tutaj proponujemy. Będziesz w stanie nadać swojemu skórzanemu fotelowi nowy, głęboki kolor, jednocześnie oferując mu dogłębną konserwację. Twój skórzany fotel będzie lepiej zachowany i będzie w stanie wytrzymać wiele stresów codziennego życia. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszymi prostymi krokami:

  1. Dokładnie wyczyść całą skórzaną powierzchnię fotela.
  2. Nałożyć dwie warstwy balsamu koloryzującego
  3. Pozostawić do wyschnięcia na 15 minut
  4. Wypoleruj miękką ściereczką
  5. Nałożyć utrwalacz w celu ochrony skóry
  6. Pozostawić do wyschnięcia

Postępując zgodnie z tymi krokami i używając każdego produktu Alta Leather, możesz mieć pewność, że postępujesz właściwie i przywracasz głęboki, trwały kolor swojemu skórzanemu fotelowi.

Znaczenie czyszczenia przed farbowaniem

Nałożenie koloru bez uprzedniego oczyszczenia powierzchni byłoby jak malowanie na zakurzonym płótnie. Rezultat byłby nieestetyczny, a skórzany fotel (lub sofa) byłby słabo chroniony. 

Dlatego właśnie czyszczenie, a nawet usuwanie zabrudzeń ze skóry jest koniecznością. Zamawiając nasz kompletny zestaw do czyszczenia, możesz mieć pewność, że będziesz mieć wszystkie potrzebne materiały.

Stosując nasze produkty do usuwania powłok i odtłuszczania, można mieć pewność, że skóra będzie odpowiednio oczyszczona i gotowa do zabiegów takich jak farbowanie.

Staranna aplikacja balsamu koloryzującego

Nałóż balsam koloryzujący miękką szmatką po wyschnięciu odtłuszczającego środka do usuwania powłok. Następnie nałóż kolor okrężnymi ruchami, aby pokryć całą powierzchnię. Nałożenie dwóch warstw produktu poprawi równomierność koloru.

Możesz wybrać żądany kolor podczas zamawiania zestawu produktów. Będziesz mógł wybrać zarówno rozmiar, jak i kolor balsamu koloryzującego. Dostępna jest szeroka gama kolorów Alta i Pantone. Czerń, biel i brąz dla tradycyjnych odcieni lub limonkowa zieleń i cukierkowy róż dla czegoś bardziej nietypowego - na pewno znajdziesz kolor, którego potrzebujesz. Z pewnością znajdziesz idealny kolor dla swojego skórzanego fotela lub sofy.

Po nałożeniu dwóch warstw produktu, pozostaw na około piętnaście minut przed wypolerowaniem skórzanej powierzchni.

Polerowanie po farbowaniu w celu przywrócenia połysku skóry

Po nałożeniu balsamu koloryzującego i pozostawieniu go do wyschnięcia można wypolerować skórę irchą. Ponownie wykonuj okrężne ruchy.

Aby zmaksymalizować połysk fotela, możesz podgrzać skórę na tym etapie suszarką do włosów, kontynuując polerowanie. Podgrzanie skóry i produktów pozwoli im lepiej wniknąć i stworzyć unikalną patynę.

Zastosuj lakier do włosów, aby zoptymalizować ochronę skóry.

Po wypolerowaniu wszystkich części skórzanego fotela należy nałożyć środek utrwalający. Ten lakier ochronny, dostępny w postaci aerozolu, rozpyla się z przerwami na całym fotelu. Przed ponownym użyciem należy odczekać, aż spray całkowicie wyschnie, tj. co najmniej 6 godzin. Uważaj na zwierzęta, które mogą wylądować na jeszcze nie wyschniętym sprayu!

Obejrzyj nasze produkty do farbowania skóry  OBEJRZYJ

Add a comment