Mleczko do pielęgnacji skóry

Wyjaśnimy, dlaczego ważne jest, pielęgnowanie skóry i regularnie jej odżywianie oraz dlaczego należy używać dobrych produktów i przestać słuchać babcinych przepisów.

Produkcja skóry uległa zmianie, a babcine receptury już nie działają. Dodaliśmy lub zmodyfikowaliśmy skład skóry i metodę produkcji. Skóra jest teraz bardziej wodoodporna, bardziej odporna na wilgoć, ale bardziej wrażliwa na różnice temperatur, słońce.

Powiedziałbym, że skóra jest bardziej zamknięta. Dlatego potrzebujesz bardziej skutecznego, bardziej technicznego balsamu do skóry, który może "penetrować" różne bariery bez uszkadzania koloru.

Krem do skóry powinien składać się z różnych wosków, aby nawilżyć całą grubość skóry. Im bardziej płynny wosk, tym bardziej wnika, ale w balsamie odżywczym należy używać tylko płynnego wosku, ponieważ grozi to przetłuszczeniem skóry "jak olej z nóg wołu", a zbyt tłusta skóra jest delikatna, łatwiej się rozdziera, szwy są luźniejsze.

Stosując woski lub oleje o różnej lepkości, możemy odżywić skórę w całości bez jej natłuszczania, a także możemy dodać środki penetrujące, aby pomóc w penetracji wosków. Będziemy bawić się połyskiem ostatniego wosku, najgrubszego, który pozostanie na powierzchni najdłużej, aby nadać skórze więcej lub mniej połysku.

Dlaczego ważne jest stosowanie mleczka do skóry?

Nawet w przypadku skór zanurzanych nakładamy na powierzchnię warstwę koloru i warstwę utrwalacza (lakieru ochronnego). Te dwa produkty działają w sposób ciągły, aby chronić przed codziennymi czynnikami: plamami, tarciem, promieniami UV itp.

Kolory i lakiery na skórze "poruszają się" wraz z nią. Jeśli skóra jest sucha lub wysycha, powstają naprężenia, a produkty są poddawane naprężeniom od zewnątrz i od wewnątrz, stają się kruche i kruszą się, co powoduje utratę koloru, plamy itp.

Zdrowa skóra to elastyczna skóra, a elastyczna skóra pozwala kolorom i lakierom działać prawidłowo, dzięki czemu skórzane przedmioty będą trwalsze.

Produktem uzupełniającym do mleczka do skóry jest środek do czyszczenia  skóry. Aby uzyskać więcej informacji na temat renowacji skóry, zapraszam do śledzenia naszych różnych porad i wskazówek.

Add a comment