Naprawa skórzanego fotela samochodowego: wskazówki od Alta Cuir

Renowacja domu może czasami wydawać się skomplikowana. Tym bardziej, gdy dotyczy dużego przedmiotu lub mebla. Ale kiedy wnętrze samochodu jest uszkodzone, dobrym pomysłem jest szybkie działanie, aby zatrzymać uszkodzenia. Co więcej, zaoszczędzisz dużo pieniędzy, robiąc to w domu. Alta Cuir pokazuje, jak naprawić skórzany fotel samochodowy. Ta prosta i skuteczna metoda przekonała zarówno profesjonalistów, jak i osoby prywatne. Teraz twoja kolej, aby ją wypróbować!

Kiedy należy naprawić skórzany fotel samochodowy?

Zalety skóry w samochodzie

Skórzany fotel samochodowy charakteryzuje się solidnością, trwałością i estetyką. Jeśli odpowiednio zadbasz o materiał, będziesz mógł cieszyć się nim przez wiele lat. Aby jednak utrzymać go w dobrym stanie, należy wiedzieć kilka rzeczy. Skóra ma pewne słabości. Możliwe jest również popełnienie błędu, ponieważ istnieje tak wiele stron internetowych polecających nieodpowiednie produkty.

Uszkodzenia, które mogą zmienić powierzchnię

W samochodzie agresja, która może powodować pewne rodzaje uszkodzeń, jest zróżnicowana. Łój, kontakt ze skórą i tarcie z dnia na dzień pogarszają wygląd materiału. Nieumyślne przypalenie papierosa lub rozlanie wody czy napoju gazowanego może spowodować znaczne uszkodzenia tapicerki. Skóra jest również bardzo wrażliwa na światło słoneczne, wilgotność i zmiany temperatury.

Jeśli uważasz, że postępujesz właściwie, całkiem możliwe, że rozważysz użycie chusteczek, sprayów dezynfekujących i wszelkiego rodzaju aerozoli. Ale daj sobie z nimi spokój! Mogą one powodować dalsze uszkodzenia, czasem nieodwracalne. To samo dotyczy środków czyszczących, które są zbyt agresywne i żrące, takich jak wybielacz lub aceton.

Pranie skóry w pralce lub obfite jej zwilżanie to duży błąd. Skóra stwardnieje, pęknie i może nigdy nie być w stanie jej odzyskać.

 

Widoczne uszkodzenia

Uszkodzona skóra samochodowa charakteryzuje się powierzchnią, która utraciła swoją gładkość, elastyczność i jednolitość. Można wtedy zauważyć:

  • plamy
  • pęknięcia
  • pęknięcia
  • dziury
  • rozdarcia
  • przebarwienia itp.

Gdy zauważysz, że skóra w Twoim samochodzie zmieniła swój wygląd, najwyższy czas o nią zadbać. Zapobiegnie to przekształceniu się małego pęknięcia w poważne rozdarcie. Zachowaj ostrożność, jeśli codziennie siadasz na pękniętym skórzanym siedzeniu.

Jak naprawić skórzany fotel samochodowy? Nasza Porada

Przygotowanie podłoża

Aby być gotowym na wielki dzień, możesz zdjąć tapicerkę z pojazdu. Ułatwi to naprawę skórzanego fotela samochodowego. Pozwoli to również zobaczyć, czy są jakieś inne szorstkie miejsca, które do tej pory były ukryte.

Aby przygotować obszar do renowacji, należy odkurzyć całe siedzenie. Użyj odkurzacza lub ściereczki z mikrofibry.

Niezbędne produkty i akcesoria

Etap przed renowacją na tym się nie kończy. Alta Cuir opracowała skuteczny środek do czyszczenia skóry samochodowej. To mydło bez spłukiwania nie tylko usunie warstwę kurzu, która zbiera się w ziarnach skóry, ale będzie również działać jako silny środek odtłuszczający. Można je nakładać za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Koniec z plamami na powierzchni. Zanieczyszczenia są usuwane bez zmiany koloru skóry.

Produkt do naprawy skóry samochodowej musi być łatwy w obsłudze i łatwo wypełniać dziury. Wszystkie wyprodukowane przez nas produkty zapewnią satysfakcję już od pierwszego użycia. Pasta do naprawy skóry Magic Alta wzmocni powierzchnię, nie zmieniając jej giętkości i elastyczności. Można ją mieszać z kolorową żywicą, farbą do skóry, taką jak Resicolor lub pigmentem, aby uzyskać optymalne rezultaty. Na tym etapie nie jest konieczne uzyskanie dokładnego koloru powierzchni. Następnie można przystąpić do barwienia całej powierzchni. To tylko wskazówka, jak osiągnąć bardziej satysfakcjonujący rezultat.

Można go rozprowadzać elastyczną szpachelką, nożem lub bezpośrednio palcami. Nie ma żadnego ryzyka, ponieważ baza jest na bazie wody i dlatego nie powoduje podrażnień. Pracuj cienkimi warstwami. Usuń nadmiar za pomocą gąbki lub zwilżając palce i delikatnie masując obszar. Dzięki temu szpachlówka pozostanie tylko w zagłębieniach. Powtórz operację kilka razy, szlifując obszar między każdym przejściem.

Farbowanie skóry można wykonać przy użyciu podkładu i farby ultrakryjącej. Resicolor przywróci połysk skórze samochodowej. Aby zachować pigmenty i zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, konieczna będzie impregnacja. Wodoodporny spray do skóry lub lakier, taki jak Fixasoft, zapewni niezbędną warstwę ochronną.

 

Jak naprawić skórzany fotel samochodowy? Kilka dodatkowych zaleceń

Aby zachować wygląd tapicerki samochodowej, będziesz potrzebować oryginalnych środków do pielęgnacji skóry samochodowej. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, aby Obejrzyj wyprodukowane przez nas mleczko zmiękczające, olej i wosk. Upewnij się, że nie zaniedbujesz tego obszaru, ponieważ brak wilgoci może spowodować poważne uszkodzenia. Tkanina, która nie jest pielęgnowana, znacznie szybciej staje się krucha.

 

Naprawa skórzanego fotela samochodowego: cena

Chociaż koszt prac zależy przede wszystkim od problemu, z jakim się borykasz, nadal możemy dać Ci wyobrażenie o tym, ile będziesz musiał zainwestować. Oferujemy szeroką gamę rozmiarów. Do Ciebie należy wybór tego, który pasuje do Twojej sytuacji. Najbardziej kompletny zestaw do naprawy skórzanych foteli samochodowych w naszej ofercie kosztuje mniej niż 200 euro (jeśli masz 2 fotele do naprawy) i mniej niż 300 euro (jeśli masz całe wnętrze samochodu).

Teraz już wiesz, jak naprawić skórzany fotel samochodowy. Zaoszczędź dużo pieniędzy, wykonując te czynności w domu, zamiast kupować nowe elementy. Z odpowiednimi produktami i właściwą poradą, nie będziesz miał problemów z zdziałaniem cudów! Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem e-mail lub telefonicznie, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.

 

 

 

 

Add a comment