Naprawa skórzanej tapicerki samochodowej

Na naszej stronie znajdziesz porady i produkty, które pomogą Ci zadbać o wszystko, co jest wykonane ze skóry i co Cię otacza. Skórzane fotele samochodowe można naprawić, stosując się do naszych porad i używając naszych produktów. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj ten artykuł.

Z czasem skórzane fotele w samochodzie ulegają uszkodzeniu. Tworzą się pęknięcia, czasem nawet dziury, kolor blaknie, a materiał traci połysk. Ale nie panikuj, można sobie z tym doskonale poradzić, o ile masz odpowiednie akcesoria i produkty.

Jak więc to zrobić? Jak naprawić skórzaną tapicerkę w samochodzie ?

Niezbędne akcesoria do naprawy tapicerki samochodowej

Jeśli jesteś palaczem, który woli palić w samochodzie, możesz przypadkowo upuścić zapalonego papierosa na skórę siedzeń w dowolnym momencie i spalić ją. Nienaprawione wypalenia mogą z czasem nawet się powiększyć. Warto więc od razu zabrać się za naprawę tapicerki samochodowej! Niezależnie od przyczyny powstania dziury, zawsze istnieje rozwiązanie, które pozwoli przywrócić fotele do stanu jak nowe bez konieczności ich wymiany.

W tym celu potrzebne będą takie akcesoria jak :

Jeśli chodzi o kawałek skóry, który pasuje do otworów, zajrzyj pod siedzenie samochodu. Czasami jest tam nadmiar materiału, który można odciąć. W takim przypadku jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba go farbować. Z pewnością będzie pasować do koloru tapicerki samochodu.

Można jednak łatwo kupić zastępcze kawałki skóry do farbowania.

Przygotowanie do naprawy skóry samochodowej

Weź kawałek skóry wystarczająco duży, aby zakryć dziurę lub rozdarcie, a następnie zmierz odległość między pionowymi liniami na siedzeniu. Następnie wytnij zastępczy kawałek, aby dopasować go do wymiarów.

Przed przystąpieniem do naprawy tapicerki samochodowej należy dokładnie wyczyścić fotele. Za pomocą środka do czyszczenia do skóry i miękkiej ściereczki z mikrofibry usuń cały kurz i inne pozostałości. Dzięki temu skóra będzie czysta i gładka. Będziesz w stanie łatwiej dostrzec miejsca wymagające naprawy.

Naprawa tapicerki samochodowej

Twój fotel samochodowy jest gotowy do naprawy! Przyłóż kawałek skóry do otworów. Dobrze go dociśnij, aby idealnie pasował do uszkodzonego obszaru. W razie potrzeby dokonaj kilku poprawek poprzez ponowne przycięcie lub lekkie przeszlifowanie.

Możesz teraz nałożyć podkład, używając gąbki lub wałka i, aby przygotować skórę do malowania. Farba będzie lepiej przylegać. Po pokryciu otworów, użyj innej gąbki  lub czystego wałka do nałożenia farby.

Lekko postukaj w materiał zastępczy, aż dopasuje się do koloru siedziska. Pozostaw do wyschnięcia na 1 do 2 godzin i obserwuj rezultat. W razie potrzeby można nałożyć nieco więcej farby i odczekać jeszcze kilka godzin.

Po zakończeniu pracy należy utrwalić farbę i kawałek skóry, aby upewnić się, że pozostanie na swoim miejscu. Aby to zrobić, użyj specjalnego sprayu do skóry.

Pozostaw swoją pracę do następnego dnia.

Ochrona skóry samochodowej

Po naprawie otrzymasz czyste, nieuszkodzone siedzenie. Co więcej, naprawa tapicerki samochodowej jest znacznie bardziej ekonomiczna niż wymiana pokrowców.

Jeśli jednak Twoja skóra jest tak zniszczona, to dlatego, że nie dbałeś o nią przez lata. Aby uniknąć konieczności ponownej naprawy, zastosuj środek nawilżający do skóry. Produkt ten przywróci skórze elastyczność i połysk.

Następnie należy pamiętać o regularnym czyszczeniu foteli (mniej więcej raz w miesiącu) za pomocą mydła do skóry i miękkiej szmatki. Wzmocnij tapicerkę samochodu dwa razy w roku za pomocą kremu do skóry, aby utrzymać siedzenia w idealnym stanie.

Add a comment