Nasze wskazówki dotyczące poszerzania skóry butów

Skóra jest bardzo popularnym materiałem w świecie odzieży gotowej do noszenia. Ma wiele zalet. Solidny i trwały, jest odporny na rozdarcia, dzięki czemu można cieszyć się nim przez wiele lat. Co więcej, jej przepuszczalność pary wodnej sprawia, że skutecznie odpycha pot. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym jest idealny zarówno latem, jak i zimą. Niezależnie od tego, czy jest używana do produkcji butów, butów sportowych czy sandałów, symbolizuje elegancję i dodaje ponadczasowego stylu wszystkim Twoim strojom. Jeśli jednak właśnie kupiłeś nową parę, możliwe, że są one zbyt ciasne i ranią stopy. Oto jak poszerzyć skórzane buty. Istnieje wiele produktów i technik, które pomogą Ci poluzować materiał. Do Ciebie należy wypróbowanie ich i sprawdzenie, która z nich najbardziej Ci odpowiada!

Jakiego produktu powinienem użyć do zmiękczenia skóry butów?

Istnieje wiele produktów, które można wykorzystać do zwiększenia komfortu bez zmiany wyglądu nowej pary butów. Pożegnaj się z bólem i pęcherzami!

 

Spray do poszerzania skóry

Spray zmiękczający skórę do butów może być skutecznym rozwiązaniem dla uelastycznienia pięty, palców lub wierzchu. Można go rozpylać wewnątrz i na zewnątrz buta. Spray stosuje się w miejscach, w których materiał ma być bardziej plastyczny.

 

Wzmocnienie skóry obuwia innymi produktami

Obejrzyj już teraz, jak powiększyć skórzane buty, odwiedzając sklep internetowy Alta Cuir. Wszystkie nasze produkty zostały stworzone z myślą o tym, abyś mogła jak najlepiej dbać o swoje akcesoria. Aby nadać im jędrność i elastyczność, zalecamy stosowanie kremu, olejku lub mleczka. Zapewnią im one również niezbędne nawilżenie. Do aplikacji używaj szczotki z włosia lub ściereczki z mikrofibry.

Jak rozciągnąć skórzane buty: Obejrzyj inne techniki

Można wypróbować inne techniki zmiękczania skóry obuwia. Można je również stosować w połączeniu z aplikacją wyżej wymienionego produktu. W ten sposób zmaksymalizujesz swoje szanse na zyskanie kilku milimetrów.

Jak powiększyć skórzane buty? Nosząc je w pomieszczeniach

Noszenie skórzanych butów w domu z grubymi skarpetami, aby je "założyć", jest dobrze znaną metodą. Potrzeba kilku godzin, aby nabrały kształtu stopy.

Korzystanie z poszerzacza do butów

Niektóre akcesoria są zaprojektowane tak, aby pomóc ci uzyskać długość i szerokość. Drzewka do butów, drewniane lub metalowe kopyta mogą być świetnymi sprzymierzeńcami. Ich pokrętła umożliwiają rozłożenie krawędzi butów i dokonanie pożądanych korekt. Można je pozostawić w butach na kilka dni.

Relaksujące skórzane buty w zamrażarce

Oto bardziej oryginalna metoda. Napełnij wodą małe hermetyczne torebki. Upewnij się, że nie ma w nich dziur - to bardzo ważne, aby nie przeciekały. Włóż je do butów. I włóż wszystko do zamrażarki! Kiedy woda zamieni się w lód, spęcznieje i rozciągnie materiał.

Jak rozciągnąć skórzane buty? Użyj pary, ale zachowaj środki ostrożności

Oto kolejna wskazówka dotycząca nowych butów: technika parowa. Para wsiąknie w materiał, czyniąc go bardziej elastycznym i pozwalając mu się rozszerzyć. Podgrzej wodę w czajniku lub rondlu, a następnie umieść na niej buty. Nie pozostawiaj ich zbyt długo, ponieważ skóra jest wrażliwa na wilgoć i wodę.

Korzystanie z suszarki do włosów

Suszarka do włosów emituje ciepło, które może skutecznie rozluźnić skórę. Należy uważać, aby nie zbliżać się do niej na odległość mniejszą niż 20 cm. Istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni.

Babciny sposób na zmiękczenie skóry: gazeta

Umieszczając kulkę mokrej lub suchej gazety w butach, można zaoszczędzić trochę miejsca, gdy się opróżni.

Pielęgnacja skóry: jak wykonać ten ważny krok?

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, buty skórzane są wykańczane w procesie garbowania chromowego. Niezbędna jest regularna konserwacja skóry i poszanowanie jej wykończenia. Jest to jedyny sposób na utrzymanie powierzchni w czystości i dobrym stanie przez długi czas. Nawet jeśli skóra jest znana ze swojej odporności, często jest narażona na ataki, które czynią ją bardziej kruchą. Dotyczy to w szczególności butów, które muszą radzić sobie z wilgocią, wahaniami temperatury, tarciem, słońcem, zanieczyszczeniami, sebum itp. Nieostrożność z Twojej strony może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Unikaj konieczności renowacji skóry i zastosuj specjalną rutynę pielęgnacyjną.

Aby to zrobić, odkurz powierzchnię ściereczką z mikrofibry co najmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli zauważysz zabrudzenia, możesz to robić co tydzień.

Raz na trzy miesiące należy dokładnie wyczyścić skórę. Odpowiednie mydło sprawi, że powierzchnia będzie czysta, wolna od plam i tłuszczu. Uzupełnij ten krok, stosując środek zmiękczający skórę, aby ją odżywić. Na koniec należy zabezpieczyć materiał lakierem utrwalającym, takim jak Fixasoft, lub środkiem wodoodpornym.

Pomiń chusteczki dezynfekujące i wszelkie inne produkty, które są zbyt agresywne dla materiału. Może to mieć dramatyczne konsekwencje, które trudno będzie nadrobić.

 

Teraz już wiesz, jak poszerzyć skórzane buty. Jak widać, istnieje wiele możliwych technik. Ich skuteczność zależy oczywiście od rodzaju i grubości skóry. Od ciebie zależy, czy je wypróbujesz. Jedno jest pewne: produkty nawilżające i zmiękczające Alta Cuir są sprawdzone i dadzą zadowalający efekt. Teraz możesz cieszyć się swoją ulubioną parą butów bez obaw o ból związany z otarciami. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Add a comment