Ile kosztuje renowacja skórzanej kanapy?

Cena renowacji skórzanej sofy dostępna dla wszystkich dzięki Alta Cuir

Skóra jest materiałem par excellence szlachetnym, a jej atrakcyjność rozciąga się na wszystkie sektory, w których jest używana. Niezależnie od tego, czy jest używana w meblach, odzieży czy galanterii skórzanej, jej wytrzymałość, trwałość i ponadczasowy urok z pewnością zrobią trwałe wrażenie. Zastosowany w mieszkaniu, niezaprzeczalnie wnosi do pomieszczenia niepowtarzalny, ciepły styl. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób piękna skórzana sofa szybko staje się centralnym elementem salonu. Ten solidny mebel doda wnętrzu szyku na długie lata. Ale kiedy materiał się zużyje, naturalne jest, że należy przyjrzeć się wszystkim dostępnym opcjom. Alta Cuir udziela wszelkich informacji na temat kosztów renowacji skórzanej sofy w domu.

Kiedy należy odnowić skórzaną kanapę?

Przede wszystkim ważne jest, aby znać rodzaj materiału (skóra bydlęca, cielęca, bawola itp.) i jego wykończenie (anilina, pigmentowane lub półpigmentowane). Pomoże to w doborze odpowiedniej metody renowacji. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju zdarzenia mogą mieć wpływ na powierzchnię: zwierzę z pazurami, szklanka, która została przewrócona, a płyn ją zabarwił, brak konserwacji... Wiele czynników może powodować pogorszenie jakości. Materiał jest wrażliwy na wilgoć, zmiany temperatury i nadmierną ekspozycję na słońce. Jeśli meble są używane codziennie, sebum będzie miało tendencję do regularnego gromadzenia się, a powtarzające się pocieranie może również spowodować uszkodzenie i osłabienie powierzchni.

Z biegiem czasu może być konieczne ponowne tapicerowanie skórzanej sofy i przeprowadzenie innych mniej lub bardziej rozległych prac, w zależności od uszkodzeń. Kiedy meble są zużyte, lepiej jest znaleźć rozwiązanie, aby znów wyglądały jak nowe, zamiast je wyrzucać lub oddawać.

Widoczne konsekwencje dla podłoża mogą być następujące:

  1. przesuszenie
  2. pęknięcia 
  3. przetarcia
  4. rozdarcia 
  5. dziury 
  6. przebarwienia...

Gdy tylko zauważysz którąkolwiek z wymienionych powyżej konsekwencji, powinieneś działać szybko. Uszkodzenie materiału może szybko ulec pogorszeniu.

Koszt renowacji skórzanej sofy może być wysoki, jeśli zleca się ją profesjonalistom. Dlatego zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci wykonać tę pracę samodzielnie. Dostarczając listę potrzebnych materiałów i produktów, a także szczegółowe kroki, będziesz na dobrej drodze, aby nadać swoim meblom nowe życie. Naprawa skórzanej sofy w domu jest więc w zasięgu każdego.

Obejrzyj produkty do renowacji skórzanej sofy  OBEJRZYJ

Dlaczego warto zdecydować się na renowację skóry?

Ze względu na swoje liczne zalety, skóra jest materiałem, którego cena może bardzo szybko wzrosnąć. Szkoda byłoby pozbyć się mebla, wyrzucając go lub oddając, zwłaszcza jeśli uszkodzenie jest niewielkie. Zanim wydasz pieniądze i kupisz nową, dowiedz się, ile kosztowałaby renowacja skórzanej sofy.

Oprócz dobrego stosunku jakości do ceny, samodzielna renowacja sofy jest również korzystna dla środowiska. Co więcej, będziesz mógł zachować mebel, który tak bardzo kochasz, a może nawet skorzystać z okazji, aby nadać mu nowoczesny charakter, zmieniając jego kolor.

Ile kosztuje renowacja skórzanej sofy?

Alta Cuir włożyła całe swoje know-how jako profesjonalista w dziedzinie farbowania skóry w rozwój wysoce skutecznych produktów. Są one sprzedawane w opakowaniach lub pojedynczo. Aby dać ci wyobrażenie, koszt renowacji skórzanej sofy wynosi około 1000PLN, jeśli zdecydujesz się na zestaw do naprawy plam, który zawiera 500 ml wystarczających na 3-osobową sofę. Niezwykle kompletny, zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do starannej pracy. Do tego należy dodać niezbędne materiały, takie jak szczotki, ściereczki z mikrofibry i papier ścierny.

Dla porównania, podstawowa skórzana sofa kosztuje co najmniej 6000 PLN. Zapewniamy, że do każdego produktu Alta Cuir dołączona jest instrukcja i metodologia. Obejrzyj teraz poszczególne etapy przywracania meblom ich pierwotnego wyglądu przy odrobinie cierpliwości i skrupulatności.

Czyszczenie i zdejmowanie izolacji

Środek do czyszczenia skóry służy do usuwania suchego brudu, aby nie został on trwale zaimpregnowany w materiale. Etap strippingu jest przydatny do usuwania koloru i warstwy lakieru. Przed przystąpieniem do tego etapu konieczne jest uzyskanie czystej powierzchni.

Ile kosztuje renowacja skórzanej sofy?

Cena renowacji skórzanej sofy obejmuje również zakup żywicy naprawczej. Jest to świetna pomoc w wyrównaniu powierzchni i przywróceniu gładkiego, elastycznego wyglądu. Będzie ona wystarczająca w przypadku powierzchownych uszkodzeń, takich jak pęknięcia. Jeśli uszkodzenia są poważniejsze, konieczne może być wzmocnienie powierzchni za pomocą szpachli, takiej jak Magic Alta. Pozwoli to naprawić skórę.

Malowanie

Nałożenie podkładu otwiera pory, umożliwiając szybsze i głębsze wnikanie koloru. Balsam, składający się z kremu i barwnika, nadaje się do farbowania sofy ze skóry anilinowej. Będziesz w stanie zachować wszystkie niuanse materiału. W przypadku nowych mebli o jednolitym kolorze i pigmentach można użyć farby do skóry, takiej jak Résicolor, aby przywrócić im blask.

Impregnacja

Zastosowanie środka utrwalającego, takiego jak lakier lub środek impregnujący, utrzyma pracę wykonaną do tego momentu. Wydłuży również żywotność skóry, zapobiegając zewnętrznym uszkodzeniom powierzchni.

Niedroga renowacja skórzanej kanapy w Alta Cuir

Alta Cuir oferuje produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie, abyś mógł dobrze dbać o materiał. Odkryj nasz zestaw do naprawy skórzanej sofy, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia operacji w domu. Dbamy o przejrzystość składu naszych produktów i nie używamy żadnych substancji żrących. Dzięki Alta Cuir cena renowacji skórzanej sofy nie jest już przeszkodą. Optymalne rezultaty gwarantowane!

Add a comment