6 kroków do naprawy skórzanej kierownicy

Skóra to szlachetny materiał, o który należy dbać, aby cieszyć się nim jak najdłużej. Abyś mógł codziennie cieszyć się skórzanymi powierzchniami, takimi jak kierownica Twojego samochodu, oferujemy Ci łatwe w użyciu produkty do pielęgnacji. Może się jednak zdarzyć, że konieczne będzie przeprowadzenie specjalnych zabiegów naprawy skóry samochodowej w przypadku zużycia, rozdarcia lub przecięcia.

Jak odnowić zużytą skórzaną kierownicę?

Z czasem skórzana kierownica może ulec zużyciu i mogą pojawić się małe rozdarcia. Może to prowadzić do nieprzyjemnego uczucia, gdy trzymasz kierownicę, tak jakby się łuszczyła, a na dłoniach pozostawały małe skórzane osady! Przyczyną tego zużycia jest często słońce, pot z rąk i otaczające powietrze, które atakują skórę i czynią ją bardziej kruchą. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nadszedł czas, aby naprawić skórzaną kierownicę. Aby uniknąć konieczności naprawy skórzanej kierownicy, zaleca się jej regularną konserwację, aby przedłużyć jej żywotność, podobnie jak innych skórzanych części w kabinie pasażerskiej. Do renowacji skórzanej kierownicy zalecamy użycie środka do czyszczenia skóry, kolorowej żywicy naprawczej i Fixasoft.

Etapy renowacji skórzanej kierownicy

Aby odnowić skórzaną kierownicę, należy wykonać następujące czynności:

  1. Usuń cienką warstwę plastiku pokrywającą skórzaną kierownicę (jeśli tak jest, zobacz wideo) i przeszlifuj, aby uzyskać miękką w dotyku powierzchnię.
  2. Nałóż na powierzchnię środek do zmywania powłok skórzanych, aby usunąć ostatnie ślady kleju i lakieru ze skórzanej kierownicy.
  3. Nałóż cienką warstwę kolorowej żywicy naprawczej za pomocą małego pada (znajdziesz go w paczce) lub cienkiego pędzla.
  4. Lekko przeszlifuj papierem ściernym o ziarnistości 600 i powtarzaj tę czynność, nakładając żywicę, a następnie szlifując, aż do uzyskania zadowalającego efektu.
  5. Uwaga: Ważne jest, aby nakładać cienkie warstwy, nawet jeśli trzeba nałożyć dziesięć lub więcej, najlepiej jest zachować je cienkie.
  6. Gdy będziesz zadowolony z wyglądu i dotyku skórzanej kierownicy, nałóż Fixasoft. Jest to lakier ochronny, który chroni skórę przed potem i słońcem.

W przesyłce znajdziesz metodologię, która umożliwi Ci wykonanie tej naprawy skóry.

Wyniki przed/po naprawie skórzanej kierownicy

Po odnowieniu skórzanej kierownicy powinieneś uzyskać efekt podobny do pokazanego na poniższych zdjęciach. Kierownica znów będzie przyjemna w dotyku, wszystkie rozdarcia zostaną wypełnione i nie będzie już uczucia łuszczenia się skóry na dłoniach. Jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatu, nie wahaj się powtórzyć operacji, naprzemiennie szlifując i nakładając cienką warstwę żywicy. Twoja skórzana kierownica jest teraz odnowiona i gotowa na długie podróże samochodem.

Zobacz nasze produkty do naprawy kierownicy skórzanej  ZOBACZ

\

Add a comment