Jak zabarwić skórzaną sofę?

Jak zabarwić skórzaną sofę?

Zobacz wszystkie wskazówki dotyczące "Jak zabarwić skórzaną sofę?"

Jak odmalować skórzany mebel

Jak zabarwić skórzaną sofę?

Niezależnie od tego, czy jest to sofa narożna 2- lub 6-osobowa, z podnóżkami lub bez, sofa skórzana lub z imitacji skóry jest centralnym elementem salonu. Przyczynia się do dobrego samopoczucia gości, a także do codziennego komfortu. Może to być idealne, niedrogie rozwiązanie do odświeżenia salonu. Aby przeprowadzić tę operację kolorystyczną w prowadzony i bezpieczny sposób, zapoznaj się ze stroną: Jak zabarwić sofę.

Twoja sofa zestarzała się i chcesz tchnąć w nią nowe życie? Masz dość koloru swojej sofy? Alta Cuir oferuje rozwiązania w zakresie obróbki i barwienia skóry sofy. Chociaż istnieją różne metody barwienia skóry, takie jak malowanie lub farbowanie, barwienie jest najstarsze. Stosuje się je w celu nadania wymaganego koloru skóry produktu. Ten proces barwienia musi być przeprowadzony z wielką starannością. Najmniejszy błąd byłby praktycznie nie do naprawienia. Jako profesjonalista, Alta Cuir radzi, aby :

  1. Przygotować sofę za pomocą odtłuszczacza. Produkt ten usuwa lakier ze skóry i odtłuszcza w celu usunięcia tłuszczu.
  2. Nałożyć podkład, aby otworzyć skórę i ułatwić wnikanie barwnika.
  3. Koloryzować przy użyciu profesjonalnych produktów
  4. Utrwalać za pomocą aerozolu, aby nadać kolor powierzchni i przywrócić skórze szlachetny wygląd.

Jak zabarwić skórzaną sofę?

Chcesz wiedzieć, jak odbarwić skórzaną sofę? Zastosuj nasz balsam zawierający krem do skóry, aby jednocześnie ją odżywić i zabarwić. Ten etap "patyny" polega na postarzaniu skóry poprzez nadanie jej kilku odcieni tego samego koloru. Jest to natychmiastowa reakcja na zmiany zachodzące w strukturze skóry, dzięki czemu można ją odpowiednio farbować. Aby uzyskać najlepsze rezultaty na tym etapie farbowania skóry, zalecamy użycie specjalnie zaprojektowanego zestawu do patynowania lub zestawu do odnawiania patyny, jeśli farbujesz sofę lub fotel z dziurą.

Postępuj zgodnie z krokami związanymi z czyszczeniem, farbowaniem i używaniem sprayu dzięki filmom dostarczonym przez Alta Cuir. Dzięki profesjonalnym produktom i naszym przykładom daj swoim meblom nowe życie dzięki czyszczeniu i obróbce na najwyższym poziomie. Wybierz odpowiedni odcień i prawidłowo zastosuj produkty lub spray, nie zapomnij o żadnym kroku, niezależnie od tego, czy Twoja sofa jest biała czy czarna.

Kolor skóry zależy od wielu czynników. Jeśli na przykład jest to inny kolor, skóra zostanie automatycznie zabarwiona. Jeśli jest to stara skóra, zostanie nałożona patyna. Barwnik do skórzanej sofy wybiera się w zależności od efektu końcowego, jaki chce się osiągnąć. Jednolity kolor lub kolor z odcieniami. W bardzo szczególnych przypadkach, takich jak plamy na starej skórze, można wybrać tylko jedną pigmentację.

Aby prawidłowo zabarwić skórzaną sofę, skóra musi być czysta, bez plam i dziur. Barwnik ma półprzezroczysty kolor, więc będzie widać wszelkie istniejące wady, jeśli takie istnieją. Przykład: na jasnobeżowej skórze masz ciemną plamę, farbując skórzaną sofę wzmocnisz beżowy kolor, ale ciemna plama będzie nadal tak samo widoczna, sztuczka polega na przykład na przejściu od jasnobrązowego do ciemnobrązowego, aby "wtopić" plamę we właśnie utworzoną patynę. Jeśli więc chcesz uzyskać efekt postarzenia lub zafarbować starą skórę w stylu klubowym, wybierz zestaw do patyny.

Kolorowanie skórzanej sofy? 5 kroków

  1. Przygotowanie powierzchni za pomocą głębokiego czyszczenia: Przed wszystkim należy odpowiednio przygotować meble. Usuń wszelkie zdejmowane części, takie jak poduszki, siedziska, podłokietniki, oparcia itp. Następnie odkurz różne części miękką ściereczką, taką jak ircha, lub odkurzaczem z dyszą ochronną. Jest to okazja do usunięcia wszelkich zabrudzeń znajdujących się we wszystkich zakamarkach. Czynność ta powinna być wykonywana często, aby zachować dobry stan materiału i zapobiec osadzaniu się kurzu w porach. Po dokładnym umyciu należy użyć środka do czyszczenia skóry i szczotki z miękkim włosiem. Delikatnie szoruj materiał lekkimi okrężnymi ruchami. Pozostaw do wyschnięcia na świeżym powietrzu.
  2. Czyszczenie skóry: Samo czyszczenie skóry nie wystarczy, aby ją pomalować. Kluczowe jest usunięcie z niej lakieru ochronnego. Odtłuszczenie powierzchni pozwoli również odpowiednio ją przygotować, aby pigmentacja była jak najbardziej skuteczna.
  3. Nałożenie podkładu dla lepszej penetracji: Po oczyszczeniu i rozebraniu mebli można nałożyć podkład. To znacznie ułatwi przyleganie farby. Przestrzegaj czasu schnięcia przed przejściem dalej.
  4. Kolorowanie skórzanej sofy: Twoje meble są teraz gotowe. Wybierz kolor odpowiedni dla skóry (farba lub balsam). Nałóż go za pomocą pędzla lub gąbki w cienkich warstwach, zaczynając od narożników. Pozostaw do dokładnego wyschnięcia.
  5. Nałożenie środka utrwalającego: Wzmocnij kolor i chroń sofę przed uszkodzeniami zewnętrznymi, stosując środek utrwalający.

Jakich produktów należy używać do barwienia skórzanej sofy?

Jeśli chcesz uzyskać jednolity kolor, wybierz zestaw do barwienia, który jest dostępny w 3 rozmiarach i nieograniczonej liczbie kolorów. Zestaw ten zawiera wszystkie produkty potrzebne do ponownego zafarbowania skórzanej sofy lub zmiany jej koloru.

Jeśli masz starą skórę lub skórę z wykończeniem anilinowym, musisz użyć zestawu do patynowania, który również jest dostępny w 3 formatach. Można również uzyskać praktycznie dowolny odcień skóry.

Dlaczego warto zabarwić sofę?

Farbowanie sof to jeden ze sposobów na przywrócenie im blasku. Farbowanie skóry przywróci sofie jej dawną świetność, z przywróconym ziarnem, dotykiem i elastycznością skóry. Alta Cuir sugeruje, abyś postępował zgodnie z jej radami, aby uzyskać najwyższą jakość. Postępuj zgodnie z radami Alta Cuir, aby perfekcyjnie odbarwić swoje fotele i sofy i dać swoim przyjaciołom i rodzinie złudzenie, że kupili nową sofę. Będą zachwyceni rezultatem!

Aby zabarwić skórzaną sofę, musisz wiedzieć, jakie ma wykończenie, których są trzy rodzaje. Przejdź do strony o barwieniu skóry, aby dowiedzieć się, jakie są te trzy wykończenia i jak je rozpoznać. Aby nałożyć barwnik do skóry, możesz użyć naszych podkładek lub rozpylić farbę do skóry za pomocą kompresora. Wszystkie nasze produkty są dostarczane z instrukcjami i opisem metod.

Możesz mieć kilka powodów, dla których chcesz zabarwić swoją skórzaną sofę, chcesz przywrócić jej kolor, chcesz ukryć plamy ze skóry, chcesz zmienić kolor swojego salonu. Istnieje wiele powodów, dla których warto pomalować skórzaną sofę, a pierwszym z nich jest ekonomia. Malowanie skóry jest zawsze tańsze niż wymiana sofy. Na naszej stronie znajdziesz różne sposoby barwienia skórzanej sofy. Aby wybrać metodę obróbki, musisz znać wykończenie skóry i kolor, który chcesz uzyskać, niezależnie od tego, czy jest taki sam, czy inny. Na naszych stronach z poradami znajdziesz wszystkie metody farbowania skórzanej sofy. Na wszystkich naszych stronach znajdziesz linki do łatwej nawigacji i uzyskania odpowiednich wyników.

Barwienie skórzanej sofy: rzeczy, których należy unikać

Podczas barwienia skórzanej sofy często popełnianych jest wiele błędów. Podczas nakładania produktu na powierzchnię należy zachować szczególną ostrożność, aby nie naciskać zbyt mocno. Może to spowodować uszkodzenie powierzchni.

Najlepiej jest nakładać każdy produkt cienkimi warstwami, w razie potrzeby kilkoma pociągnięciami, aby uniknąć nasycenia porów materiału. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Skóra jest wrażliwa na słońce, więc nie należy wystawiać jej na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Lepiej suszyć ją na świeżym powietrzu w zacienionym miejscu.

Używaj odpowiednich akcesoriów i produktów. Szczotka z twardym włosiem może uszkodzić materiał, tworząc pęknięcia lub zadrapania. To samo dotyczy zbyt szorstkiej szmatki. Zalecamy stosowanie odpowiednich narzędzi, które nie uszkodzą struktury. Ponadto należy unikać niektórych żrących płynów, takich jak wybielacze, aceton lub spraye dezynfekujące. Są one zbyt agresywne i mogą uszkodzić materiał.

Należy również pamiętać, że kosmetyki stworzone dla ludzkiego ciała absolutnie nie są przeznaczone dla skóry. Nie zapewnią one pożądanego efektu na dłuższą metę. Wiedza o tym, jak prawidłowo farbować skórzaną sofę, pozwoli ci zachować wspaniały odcień przez kilka lat.

Skorzystaj z doświadczenia Alta Cuir już teraz. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji. Nie możesz znaleźć potrzebnego koloru w naszym wzorniku? Możemy wykonać go na miarę. Z przyjemnością pomożemy Ci krok po kroku i udzielimy wszelkich niezbędnych porad.