Pielęgnacja zamszowych butów

Zamszowe buty, zwłaszcza te w jasnych kolorach, takich jak beżowy, są szczególnie podatne na zabrudzenia i plamy. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby prawidłowo dbać o buty:

  1. Zaleca się czyszczenie obu butów w tym samym czasie, nawet jeśli tylko jeden jest brudny. Czyszczenie zamszowych butów może nieznacznie zmienić ich ogólny kolor. Szkoda byłoby skończyć z dwoma butami w różnych kolorach.
  2. Zawsze czyść cały but. Z tego samego powodu, co powyżej, wyrównaj kolor butów, czyszcząc plamę, a także resztę powierzchni buta. Z pewnością pożegnasz się z pierścieniami, plamami lub drobnymi przebarwieniami.
  3. Do pielęgnacji butów należy używać odpowiedniego środka do czyszczenia zamszu. Produkt często nadaje się również do butów z nubuku, tak jak w przypadku produktów oferowanych przez Alta Cuir.

Wystarczy rozpylić produkt 15 centymetrów od powierzchni buta, a następnie przetrzeć szmatką lub szczotką z miękkim włosiem, aby usunąć brud i ożywić kolory. Szczotka pomoże łatwiej usunąć brud i zanieczyszczenia. W razie potrzeby czynność tę należy powtórzyć dwa lub trzy razy. Pomiędzy powtórzeniami przetrzeć szmatką. We wszystkich przypadkach pozostaw do wyschnięcia na godzinę przed ponownym założeniem wyczyszczonych butów. Ten produkt dwa w jednym dokładnie wyczyści buty, jednocześnie wydobywając ich kolor i teksturę.

Jak uratować zamszowe buty?

Masz plamę ze smoły lub gumy do żucia na zamszowych butach? Możesz łatwo usunąć te zanieczyszczenia za pomocą produktu do pielęgnacji zamszu Alta Cuir. Dzięki wysokiej skuteczności czyszczenia usunie on wszelkie ślady i przywróci butom ich pierwotny blask.

Za pomocą tego samego produktu Alta Cuir można również łatwo usunąć sadzę, olej, lakier, klej, atrament, sebum, pastę do butów, gumę do żucia itp. Innymi słowy, środek do czyszczenia zamszu Alta Cuir to produkt, którego potrzebujesz, aby Twoje buty wyglądały jak najlepiej.

Codzienna pielęgnacja zamszowych butów

Chroń swoje zamszowe buty, aby zachowały swój oryginalny kolor. Należy pamiętać, że skóra zamszowa jest dość delikatna i wrażliwa na wodę. Łatwo więc o plamy z tłuszczu lub brudnej wody. Upewnij się więc, że używasz swoich butów i odpowiednio o nie dbasz, zwłaszcza regularnie je odkurzając. Aby chronić je przed wodą i deszczem, warto rozważyć ich impregnację.

Pamiętaj, aby dbać o swoje buty regularnie, kilka razy w miesiącu, w zależności od tego, jak ich używasz i czy pada deszcz. W ten sposób będziesz mógł cieszyć się nimi dłużej. Dbanie o buty zajmie tylko kilka minut za każdym razem, a otrzymasz zamszowe buty, które można ponownie wykorzystać z jednego sezonu na następny. Dzięki tym kilku wskazówkom możesz nadać swoim zamszowym lub nubukowym butom najlepszy możliwy wygląd.

Jakiej szczotki należy używać do czyszczenia skóry butów? Jakiego rodzaju produktów należy używać? Jak chronić zamszowe buty przed deszczem? Alta Cuir jest do Twojej dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i udzielić wskazówek, jak zachować jakość ulubionej pary butów w nienaruszonym stanie.

Add a comment