Czyszczenie alcantary w samochodzie

Wiele wnętrz samochodów jest pokrytych alcantarą. Jest to puszysty materiał wykonany z mieszanki poliestru i poliuretanu. Wizualnie jest bardzo podobny do zamszu. Alcantara jest używana do produkcji siedzeń, kierownic, wykończenia drzwi itp. Aby jednak zachować jej piękno i zwiększyć jej trwałość, zaleca się regularną konserwację i wiedzę na temat czyszczenia tej tkaniny.

  1. Regularnie odkurzaj okruchy i kurz.
  2. Używaj specjalnego środka do czyszczenia alcantary lub tekstyliów odpowiedniego do alcantary.
  3. Szczotkuj okrężnymi ruchami

Jeśli chodzi o czyszczenie skóry samochodowej, należy podjąć pewne środki ostrożności: czyszczenie alcantary w samochodzie wymaga zastosowania określonych kroków i produktów. Wszystko wyjaśnimy poniżej.

Jak dbać alcantarę w samochodzie na co dzień?

Wnętrze samochodu bardzo szybko się brudzi. Kurz, okruchy i sebum sprawiają, że alcantara szybko traci połysk i wygląda na wyblakłą. Aby uniknąć przedwczesnego zużycia, zalecamy regularne odkurzanie elementów z alcantary w samochodzie. Takie regularne czyszczenie zapobiegnie osadzaniu się brudu w tkaninie. Możesz również szczotkować siedzenia lub inne powierzchnie, aby nadać alcantarze nieco połysku.

Jak czyścić alcantarę w samochodzie?

Chociaż opisane powyżej proste czynności są niezbędne do konserwacji tkaniny, nie są one wystarczające do pełnego czyszczenia.

Zacznij od odkurzania części alcantary, które mają być czyszczone. Zalecamy odkurzanie, ponieważ w przeciwieństwie do szczotkowania zapobiega ono rozrzucaniu okruchów i brudu po samochodzie i ponownemu osadzaniu się ich na tkaninie. Można jednak rozpocząć od szczotkowania, a następnie odkurzania.

Gdy to zrobisz, zacznij od nałożenia specjalnego odplamiacza do tkanin alcantara. Następnie użyj szczotki do czyszczenia alcantary w samochodzie, wykonując okrężne ruchy.

Następnie, używając miękkiej ściereczki z mikrofibry, zetrzyj nadmiar produktu i wszelkie zabrudzenia, które dostały się na powierzchnię. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno na alcantarę. Spowoduje to uszkodzenie włókien i przyspieszy proces starzenia.

Renowacja, odświeżenie koloru alcantary

Użyj specjalnego środka do odnowienia koloru alcantary - ravivant alcantara. Przywróci to pełnię koloru tego materiału. 

Usuwanie plam z alcantary samochodowej

Pomimo wszystkich środków ostrożności, nadal masz plamy na siedzeniach z alcantary i nie wiesz, jak je usunąć? Nie martw się: jeśli zastosujesz się do naszych porad, staną się one przeszłością!

Podobnie jak w przypadku zwykłego czyszczenia samochodu, zacznij od odkurzenia kurzu lub okruchów. Jeśli plama pojawiła się bardzo niedawno, należy ją natychmiast wyczyścić czystą, chłonną ściereczką, wcierając ją i nigdy nie pocierając, aby nie rozprzestrzenić plamy. Jednak nawet po natychmiastowym wyczyszczeniu plama może nie zniknąć. W takim przypadku należy użyć specjalnego środka do czyszczenia tkanin alcantara. Nałóż go na plamę lekkimi ruchami, zawsze nie naciskając zbyt mocno, aby nie zmienić tekstury. Na koniec przetrzyj plamę miękką ściereczką, np. irchą. W zależności od intensywności plamy, konieczne może być powtórzenie czynności tyle razy, ile będzie to konieczne.

Renowacja, odświeżenie koloru alcantary

Użyj specjalnego środka do odnowienia koloru alcantary - ravivant alcantara. Przywróci to pełnię koloru tego materiału. Odkryj produkty do alcantary  ZOBACZ

Add a comment