Jak farbować zamsz?

Jak obchodzić się z zamszem? Zamsz jest wyjątkowym materiałem, dlatego wymaga specjalnych produktów i specjalnych kroków, aby uszanować materiał jako całość. Jeśli chcesz zafarbować zamszowe powierzchnie tak, aby w 100% odpowiadały Twojemu gustowi, zapoznaj się z tym artykułem, w którym znajdziesz bezcenne porady i ważne informacje.

Zamsz czy nubuk to delikatna skóra, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Oprócz czyszczenia i konserwacji tej "aksamitnej" skóry, zamsz można również farbować. Alta Cuir sugeruje przeprowadzenie tej operacji, wykonując kilka poniższych kroków:

  1. Użyj środka do czyszczenia zamszu, aby przygotować skórę do farbowania.
  2. Farbować produktem odpowiednim do zamszu lub nubuku. Każdy produkt wymaga innego czasu aplikacji i schnięcia. Należy postępować zgodnie z instrukcjami
  3. Można nałożyć lakier do skóry, aby zabezpieczyć nowy barwnik do skóry i zapewnić doskonałe wykończenie.

Dlaczego warto farbować zamsz?

Prawdopodobnie masz dobry powód, aby farbować swoje zamszowe przedmioty. Niezależnie od tego, czy jest to zamszowa sofa, buty, odzież czy torba, farbowanie pozwala na odnowienie jej bez konieczności zmiany. Niezależnie od tego, czy przedmiot ma plamy, jest biały czy czarny, niezależnie od koloru skóry i rodzaju skóry, pożegnaj się z plamami i pokaż swoje piękne kolory!

Dzięki temu Twoje buty, ubrania lub inne przedmioty mogą wtopić się w nowy wygląd lub wystrój. Produkt będzie wyglądał jak nowy dzięki nowemu barwnikowi, a jego wady zostaną całkowicie zakamuflowane. W rzeczywistości farbowanie oferuje całkowitą zmianę i wykracza daleko poza zwykłe woskowanie.

Jak usunąć przebarwione plamy?

Farbowanie jest jednym z rozwiązań pozwalających ożywić produkt, który z czasem uległ zużyciu lub pojawiły się na nim plamy. Przed farbowaniem zamszu zaleca się jego czyszczenie. Alta Cuir oferuje produkt w całości przeznaczony do tego materiału, aby dokładnie wyczyścić akcesoria i każde buty. Balsam ten nakłada się delikatnie na wszystkie zamszowe produkty za pomocą szmatki lub małej szczoteczki. Aplikacja produktu jest niezbędna do przygotowania skóry do nałożenia barwnika. Usunie on wszelkie zanieczyszczenia i brud, które mogły nagromadzić się z czasem. Po drugie, produkt będzie działał w celu ożywienia kolorów. Zawsze zaczynaj od tej fazy, aby przygotować produkt i wybrać nowy odcień po aplikacji.

Niezależnie od tego, czy dbasz o swoje buty, ubrania czy inne produkty ze skóry i nubuku, postępuj zgodnie z odpowiednimi poradami dotyczącymi czyszczenia, renowacji kremem, jakości koloru, jakości skóry, wyboru odpowiedniego odcienia... Zawsze stosuj odpowiedni krem i odcienie kolorów do swoich butów, ubrań i akcesoriów ze wszystkich skór, białych lub czarnych. Dowiedz się, jak usuwać plamy, stosować odpowiedni produkt do renowacji, odpowiednią pastę do butów, używać szczotki lub szmatki w zależności od rodzaju skóry i plamy...

Podejmij skuteczne działania, aby usunąć każdą plamę i zachować lśniące kolory. Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu za pomocą szmatki lub szczotki z miękkim włosiem, kremu i pasty do butów, aby odeprzeć plamy i ożywić kolor. Aby wyczyścić pojedynczą plamę, pamiętaj, aby wyczyścić całą powierzchnię produktu i zrobić to równomiernie na każdej parze, aby zharmonizować kolory. Szkoda byłoby, gdyby jeden but lub fotel był bielszy od drugiego!

Obejrzyj produkty do farbowania i pielęgnacji zamszu  OBEJRZYJ

Add a comment