Jak malować imitację skóry/ eco skórę/ sztuczną skórę?

Czy barwienie imitacji skóry skaju/ eco skóry jest możliwe? Każdy materiał ma swoje specyficzne potrzeby w zakresie pielęgnacji, czyszczenia i farbowania. Aby pomóc Ci zadbać o przedmioty z imitacji skóry lub skaju, zebraliśmy w tym artykule wszystkie nasze porady i kluczowe kroki, których należy przestrzegać? Nie wahaj się i uzyskaj informacje potrzebne do prawidłowego farbowania imitacji skóry.

Jeśli chcesz pomalować imitację skóry, prawdą jest, że po kilku latach użytkowania twoje torby, kurtki, fotele, rękawiczki i inne akcesoria mogą zmatowieć, a nawet wyblaknąć w niektórych miejscach. Możesz jednak nadać swoim przedmiotom z imitacji skóry nowe życie! Pod warunkiem, że masz odpowiednie produkty i akcesoria...

Po co malować imitację skóry?

Malowanie akcesoriów lub odzieży z imitacji skóry pozwala nadać im nowe życie, zmienić ich kolor lub ukryć pewne wady. Pozwala to uniknąć konieczności ponownego zakupu produktu i zaoszczędzić pieniądze.

Chociaż malowanie imitacji skóry na dowolnym rodzaju powierzchni jest całkowicie możliwe, należy zachować ostrożność podczas nakładania barwnika. Aby odnieść pełny sukces, operacja ta musi być przeprowadzona ostrożnie.

Jak malować imitację skóry?

Przed malowaniem imitacji skóry należy zrozumieć, że materiał ten ma postać plastikowej folii połączonej z paskami tkaniny. Folia ta odgrywa rolę ochronną i ważne jest, aby pracować delikatnie, aby uniknąć jej rozdarcia lub zagniecenia.

Na początek konieczne jest umycie materiału specjalnym środkiem do zmywania skóry. Pozwoli to usunąć wszelkie ślady zanieczyszczeń i nierówności. Co więcej, farba lepiej się wchłonie, gdy zostanie nałożony na idealnie oczyszczoną skórę ekologiczną.

Następnie można malować skórę na odpowiedni kolor. Alta Cuir oferuje wzornik z setkami kolorów. W razie wątpliwości można poprosić o kilka próbek, aby wybrać odcień, który najlepiej pasuje do imitacji skóry.

Gdy już zdecydujesz się na kolor imitacji skóry, pozostaje tylko nałożyć lakier, aby utrwalić produkt i nadać połysk powierzchni.

Obejrzyj produkty do malowania imitacji skóry  OBEJRZYJ

Jakie produkty i akcesoria są potrzebne do malowania imitacji skóry?

Produkty potrzebne do malowania skóry można kupić w zestawie lub osobno.

Aby jednak malować imitację skóry jak profesjonalista, niezbędne są 3 produkty:

  1. Środek do zmywania powłok lub odtłuszczania, który przełamie barierę ochronną, aby zachęcić kolor do utrwalenia, jest to środek czyszczący specjalnie zaprojektowany do skóry i imitacji skóry.
  2. Farba do skóry ekologicznej przywracająca kolor i, w razie potrzeby, ukrywająca plamy.
  3. Lakier utrwalający kolor, chroniący przed ścieraniem, wilgocią i wszelkimi innymi rodzajami codziennej agresji.

Jeśli chodzi o akcesoria, potrzebne będą miękkie, suche ściereczki, piankowy wałek malarski i gąbki.

Teraz jesteś gotowy do malowania imitacji skóry na swojej torbie, portfelu, rękawiczkach, fotelu lub siedzeniu!

Add a comment