Wskazówki dotyczące zmiękczania skóry butów

Właśnie kupiłeś nową parę butów i bolą Cię w nich stopy? Czy skóra stwardniała od nadmiernej ekspozycji na słońce, tarcia lub wilgoci i chciałbyś przywrócić ją do pierwotnego stanu? Noszenie zbyt ciasnych butów może być źródłem dyskomfortu. Istnieje kilka prostych metod, które pomogą uczynić materiał bardziej plastycznym. Możesz polegać na przedmiotach zaprojektowanych do tego konkretnego celu, ale także na działaniu ciepła lub zimna. Co więcej, wiele produktów zostało wyprodukowanych specjalnie w celu rozluźnienia materiału. Obejrzyj teraz, jak zmiękczyć skórzane buty. Powiemy Ci wszystko o najskuteczniejszych wskazówkach, jak najlepiej je wykorzystać.

Aby Twoje buty były wygodniejsze i bardziej elastyczne, być może słyszałeś już o działaniu ciepła i zimna na materiał. Do Ciebie należy wypróbowanie tych różnych metod!

Korzystanie z pary

Para wodna może być świetnym sprzymierzeńcem do stosowania na skórzane buty, które są zbyt sztywne. Jest to jeden z najczęściej polecanych babcinych środków zaradczych. Wystarczy podgrzać wodę w czajniku lub rondlu. Następnie umieść buty na wierzchu, aby para przeniknęła przez nie i uczyniła je bardziej elastycznymi. Nie pozostawiaj ich zbyt długo, ponieważ długotrwała wilgoć może mieć negatywny wpływ i spowodować uszkodzenia.

Przedłużanie skórzanych butów w zamrażarce

Napełnij hermetyczne plastikowe torby wodą, upewniając się, że nie ma w nich dziur. Następnie włóż je do butów. Następnie umieść je w zamrażarce. Ta technika dotyczy oczywiście małych butów, chyba że masz dużą zamrażarkę. Gdy woda zamieni się w lód, rozciągnie materiał.

Przepuścić buty przez suszarkę do włosów

Ciepło z suszarki do włosów może pomóc w rozluźnieniu materiału. Należy uważać, aby nie uszkodzić skóry poprzez zbytnie zbliżenie się do jej powierzchni. Wszystko, co pozostało do zrobienia, to wsunięcie butów tak, aby dopasowały się do kształtu stóp. Dzięki temu będą one znacznie wygodniejsze w noszeniu.

Jak zmiękczyć skórzane buty? Możliwe są inne rozwiązania

Często zaleca się noszenie butów w pomieszczeniach przez kilka godzin w grubych skarpetach. Pozwoli im to przybrać kształt stóp.

Inną wskazówką, która może pomóc, jest powiększenie skórzanych butów gazetą. Można ją zwilżyć, uformować z niej kulkę, a następnie umieścić w butach i pozostawić na co najmniej 24 godziny. Dzięki temu buty rozciągną się i zyskają kilka milimetrów.

Drzewka do butów lub drewniane lub metalowe kopyta są skutecznymi rozciągaczami do butów. Pokrętło pomaga rozciągnąć buty wzdłuż i wszerz. Nie wahaj się odczekać kilku dni z założonym akcesorium, aby zobaczyć wyniki. Łącząc tę czynność z zastosowaniem sprayu zmiękczającego skórę, można zaakcentować proces i zmaksymalizować szanse na uzyskanie optymalnego rezultatu.

Produkty do zmiękczania skóry butów: najskuteczniejsza metoda

Wybierz środki zmiękczające skórę w aerozolu. Rozpylając produkt wewnątrz i na zewnątrz butów, pozwolisz materiałowi się rozluźnić. Materiał stanie się bardziej plastyczny w określonych obszarach, takich jak palce, pięta lub wkładka. Używanie sprayu do rozprężania skóry to świetny sposób, aby poczuć się bardziej komfortowo.

Alta Cuir pokazuje, jak łatwo zmiękczyć skórzane buty za pomocą produktów, które szanują materiał. Krem, olej lub mleko dostarczają wilgoci, której potrzebuje skóra i zwiększają jej elastyczność. Z biegiem czasu stają się one znacznie wygodniejsze. Do aplikacji używaj szczotki z miękkim włosiem lub niestrzępiącej się szmatki.

Możesz wypróbować wiele technik poszerzania skóry. Dlaczego nie zastosować jednego z wyżej wymienionych produktów, a następnie nosić buty przez cały wieczór w domu? Do Ciebie należy znalezienie metody, która najbardziej Ci odpowiada.

Obejrzyj produkty do pielęgnacji obuwia skórzanego  OBEJRZYJ

Pielęgnacja skóry: niezbędny krok

Nie zapominaj, że materiał ten wymaga regularnej konserwacji, aby był elastyczny, jednolity i wytrzymały.

Czyszczenie

Odkurzać powierzchnię co najmniej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie miękką ściereczką.

Do mycia skóry należy używać produktu o długotrwałym działaniu. Odpowiednie mydło usunie wszystkie plamy i tłuszcz, które nagromadziły się na powierzchni. Nie trzeba go spłukiwać, wystarczy usunąć nadmiar i pozostawić do wyschnięcia na świeżym powietrzu. Tę operację można przeprowadzać raz na trzy miesiące i można ją przedłużyć, stosując krem lub mleczko.

Wodoszczelność

Aby zapewnić warstwę ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, wybierz pastę do skóry, taką jak Fixasoft.

Pasta do butów nadaje butom satynowe wykończenie i jedwabistość w dotyku. Dzięki efektowi hydrofobowemu jest to również idealna ochrona, która działa jak środek wodoodporny.

Jak zmiękczyć skórzane buty? 

Zwróć uwagę na pewne praktyki

Należy uważać na skład używanych produktów. Wybielacz lub aceton zawarte w niektórych sprayach dezynfekujących mogą uszkodzić powierzchnię. Istnieje ryzyko pojawienia się plam, zacieków lub pęknięć. Wówczas konieczna będzie renowacja skóry lub jej naprawa, jeśli uszkodzenia są poważniejsze.

Wiesz już, jak zmiękczyć skórzane buty. Techniki te działają równie dobrze w przypadku butów ulicznych, motocyklowych i jeździeckich. Niezależnie od wybranego rozwiązania, pamiętaj, że ważne jest, aby dbać o materiał. W tym celu należy go odżywiać i impregnować odpowiednimi produktami. Nie wahaj się z nami skontaktować, jeśli potrzebujesz dodatkowej porady. Z przyjemnością pomożemy. Koniec z ciasnymi butami!

Add a comment